Od wielu lat moje małżeństwo powoli się rozpadało. Bardzo kochałam męża, dlatego nie chciałam się poddawać. Ostatnio w kłótni padły jednak słowa o rozstaniu. Zawzięłam się i przekonałam męża, że warto dać sobie jeszcze jedną szansę. Wiedziałam jednak, że bez profesjonalnej pomocy i spojrzenia kogoś „z zewnątrz” zwyczajnie sobie nie poradzimy. Doszłam więc do wniosku, że dobrym rozwiązaniem będzie skorzystanie z pomocy psychologa. Długo zastanawiałam się, do jakiego specjalisty będzie najlepiej się udać.

Poszukiwania psychoterapii rodzinnej w Krakowie

efektywna psychoterapia rodzinna w krakowieZ pomocą przyszła mi moja koleżanka. Poleciła mi ona bardzo dobre rozwiązanie. Była to efektywna psychoterapia rodzinna w Krakowie. Odbywała się ona w profesjonalnym ośrodku psychologicznym, gdzie można było liczyć na fachową pomoc zarówno dla dzieci, jak i osób dorosłych. Poczytałam trochę informacji na ten temat i muszę przyznać, że bardzo się co do tego przekonałam. Psychoterapia ta odbywała się w gabinecie psychologa. W jej ramach można było liczyć zarówno na spotkanie indywidualne z psychologiem i psychoterapeutą, jak i na spotkania z psychologiem i całą rodziną, partnerem oraz dziećmi. Dowiedziałam się także, że taka psychoterapia jest niezwykle skuteczna, ponieważ pozwala lepiej się poznać i znaleźć źródło problemów. Dzięki temu każda osoba z rodziny może czuć się wysłuchana, a psycholog jest połączeniem terapeuty i mediatora, który dba o to, aby interes i słuszne potrzeby każdego z członków rodziny zostały uwzględnione. Wiele rodzin bardzo ceni sobie taką formę terapii. Przedstawiłam taką propozycję mężowi, a on natychmiast zgodził się na spotkanie z psychoterapeutą rodzin. Już po pierwszym spotkaniu byłam pewna, że to był prawdziwy „strzał w dziesiątkę”. Pewne pozytywne skutki terapii zauważyliśmy już po pierwszym spotkaniu. Mieliśmy bowiem wspólny cel, utrzymanie rodziny i nie rozwodzenie się.

Korzystamy z tej formy psychoterapii rodzinnej już od dłuższego czasu i jesteśmy bardzo zadowoleni. Dzięki pomocy psychoterapeuty dogadujemy się ze sobą nie tylko w gabinecie psychologa, ale także w domu i codziennych sytuacjach. efekty przyszły naprawdę bardzo szybko, głównie ze względu na fakt, że teraz umiemy sobie słuchać i uwzględniamy wzajemnie swoje potrzeby.