Skuteczna termoizolacja to bardzo ważny element wykończenia budynku. Zarówno w budownictwie mieszkalnym, jak i w przemyśle element ten będzie odpowiadał za koszty eksploatacji budynku, a także za utrzymanie wymaganych warunków produkcji w przemyśle. Bardzo ważne jest również tempo budowania, szczególnie jeśli jest to obiekt przemysłowy. W takim wypadku im szybciej budowa się zakończy, tym szybciej inwestycja zacznie na siebie pracować, a koszty jej budowy zwracać.

Płyty do superciepłych izolacji

wysokojakościowe płyty warstwowe pirNiezmiennie i nieprzerwanie trwa poszukiwanie nowoczesnych technologii, które mają za zadanie usprawnić proces budowania. Producenci materiałów budowlanych oferują nam coraz to nowsze rozwiązania, ciekawe produkty i nowoczesne materiały, których wykorzystanie usprawnia budowę, skraca ją lub nadaje obiektowi pożądanych parametrów. Zdarza się bowiem, że tradycyjne techniki budowania nie są najkorzystniejszym rozwiązaniem. W przemyśle bardzo często zdarza się, że zachodzi konieczność zachowania stałej określonej temperatury w obiekcie. W tym przypadku najważniejszym elementem budowy będzie zastosowanie skutecznego materiału izolacyjnego. Dobra izolacja zapewni wydajną pracę instalacji grzewczej, a także znacznie zmniejszy rachunki ponoszone z tego tytułu. Izolacja może umożliwiać także utrzymanie stałej niskiej temperatury w takich miejscach, jak np. chłodnie czy niektóre magazyny. W takich sytuacjach sprawdzą się wysokojakościowe płyty warstwowe pir. Są to materiały o bardzo korzystnym współczynniku przewodzenia ciepła. Wysokojakościowe płyty warstwowe pir to płyty zbudowane z okładziny blaszanej, w której znajduje się rdzeń z termoizolacją. Rdzeniem tym jest właśnie poliizocyjanurowa pianka (pianka pir) o budowie zamkniętokomórkowej, o bardzo dobrych właściwościach izolujących. Płyty te są materiałem osłonowym, a nie konstrukcyjnym, montowane są na stalowym szkielecie. Służą zarówno do budowy ścian, jak i dachów. Ich montaż jest bardzo prosty i szybki, co niejednokrotnie ma ogromne znaczenie.

Wykorzystanie płyt warstwowych jest bardzo szerokie. Głównie stosowane są do budowy obiektów przemysłowych, takich jak hale produkcyjne, magazyny, sklepy wielkopowierzchniowe. Zdarza się jednak, że w tej technologii budowane są także budynki mieszkalne. Warto wspomnieć, że płyty warstwowe mogą mieć także rdzeń wykonany ze styropianu lub wełny mineralnej, każda z nich o nieco odmiennych właściwościach.