Najlepszym sposobem na podniesienie bezpieczeństwa pracy i zapewnienie dobrych warunków na stanowiskach pracy jest podział przestrzeni hal produkcyjnych i magazynowych. Pomaga to podnieść jakość pracy oraz jej wydajność. Chcąc skorzystać z najbardziej ekonomicznej metody podziału hali należy zastosować kurtyny z folii PVC.

Odporne przegrody z folii PVC

kurtyny paskowe na drzwiKurtyny foliowe znajdują bardzo wiele zastosowań w przemyśle oraz w innych branżach. Bardzo często widujemy kurtyny paskowe na drzwi, które świetnie spełniają rolę bariery termicznej oraz powstrzymującej wszelkie zabrudzenia przenoszone w powietrzu. Kurtyny paskowe stosowane są od wielu lat i jak pokazuje obecna sytuacja są chętnie wykorzystywane do dziś. Producenci kurtyn paskowych wykorzystują do ich produkcji coraz lepsze rodzaje folii, które mają bardzo specyficzne właściwości. Istnieją kurtyny paskowe z folii o większym udziale plastyfikatorów spisujące się świetnie jako bariery w mroźniach i chłodniach. Do wydzielenia stanowisk spawalniczych używa się folii odpornej na promieniowanie UV oraz iR. Trwają ciągłe prace nad foliami do produkcji kurtyn by zwiększyć ich funkcjonalność. Bardzo często w miejscach dużego natężenia ruchu wózków widłowych umieszcza się kurtyny paskowe zbrojone aby podnieść ich wytrzymałość. Przegrody paskowe z folii PVC cechują się dużą odpornością mechaniczną oraz na szkodliwe substancje chemiczne. Budowane z nich przegrody są bardzo dobrą izolacją termiczną i skuteczną barierą akustyczną chroniąca przed hałasem. To także zapora dla pyłów, kurzu i oparów chemicznych. Przegrody paskowe wykonuje się na zamówienie dla konkretnego miejsca. Mogą w ten sposób spełnić wszystkie wymagania inwestora pod względem parametrów izolacji. Pasy folii dobiera się pod względem grubości, szerokości, długości. Jest również określana szerokość zakładek. Pasy folii do kurtyn paskowych są na krawędziach zaokrąglone w celu zwiększenia bezpieczeństwa użytkowników.

Przegrody paskowe to bardzo dobry sposób na zmniejszenie wydatków związanych z ogrzewaniem. Przeciwdziałają przemieszczaniu się zimnych mas powietrza utrzymując właściwą temperaturę wewnątrz pomieszczeń i na stanowiskach pracy. Wszystkie walory kurtyn paskowych poznamy odwiedzając strony internetowe producentów.