Druk kojarzy nam się głównie z naniesionymi na papier napisami czy grafikami i raczej nikt z nas nie uważa druku atramentowego za najbardziej wytrzymały. Jak się jednak okazuje, unowocześniony druk może być też stosowany do nanoszenia obrazów czy grafik narażonych na uszkodzenie. Takie nowoczesne sposoby druku są stosowane na przykład w przypadku materiałów reklamowych, jak również budowlanych

Zalety druku UV

drukowanie uv w GdańskuObecnie najczęściej wykorzystywaną metoda druku jest tak zwany druk atramentowy. Wykorzystuje się go głównie w stosunku do zwykłego papieru, do wydruku dokumentów czy też materiałów potrzebnych do nauki. Nie jest zalecane stosowanie tej metody wydruku na przykład aby drukować materiały reklamowe. Jak się jednak okazuje, istnieje modyfikacja tej metody wydruku, która wyróżnia się znacznie większą odpornością, wyrazistością kolorów, a także możliwością nanoszenia druku na niemal każdą powierzchnie. Umożliwia to nowoczesne drukowanie UV w Gdańsku czy w innym większym mieście. Tak naprawdę, ten sposób wydruku nie różni się mocno techniką wykonania od druku atramentowego. Różnice to głównie rodzaj tuszu – w przypadku druku AV są to tusze polimerowe, oraz fakt dodatkowego utwardzania takiego wydruku z pomocą światła UV. Dzięki temu, po zadrukowaniu danej powierzchni, druk ten przypomina w dotyku cienka warstwę plastiku. Mimo tego, że jest on wyczuwalny, ta metoda wydruku jest niezwykle trwała, odporna zarówno na czynniki mechaniczne, jak również na blakniecie czy wysokie temperatury. Bardzo żywe kolory tego sposobu wydruku sprawiają, ze poleca się  stosowanie go w przypadku wydruku materiałów reklamowych czy plakatów. Będą one  w ten sposób dodatkowo uodpornione na różnego typu czynniki atmosferyczne. Jak się jednak okazuje, tego rodzaju druku można używać w stosunku do każdej powierzchni, warunkiem jest to, aby była to powierzchnia płaska. Druk UV można więc stosować także na powierzchniach szklanych, drewnianych, czy PCV, co jest szczególnie wykorzystywane w branży budowlanej i w wykończeniach wnętrz.

Druk jest bardzo ważnym elementem naszego życia, nic dziwnego wiec że powstają ciągle nowe metody tej techniki utrwalania obrazów czy napisów. Druk wykonany w technologii uv wyróżnia na przykład wytrzymałość i niezwykle żywe kolory. Dzięki temu ta technika druku może być stosowana nawet w przypadku szkła czy tworzywa PCV.