Ostatnio dałem się namówić na pewną nowość związaną z wyposażeniem domu i wystrojem wnętrz. Chociaż sceptycznie podchodzę do różnego rodzaju wynalazków to postanowiłem posłuchać mojej drugiej połowy i spróbować zautomatyzować karnisze i zasłony w naszym salonie. Jakkolwiek to nie brzmi to właśnie mam na myśli. W pełni zautomatyzowałem zasłony poprzez zamontowanie karniszy z napędem, dzięki czemu można nimi sterować pilotem bądź telefonem. I to naprawdę doskonale działa.

Napęd do karnisza zautomatyzuje zasłony

automatyczne zasłonyOdkąd tylko pamiętam to żona namawiała mnie na taką nowoczesność w salonie. Na początku byłem bardzo sceptyczny, a wręcz sądziłem, że to niemożliwe. No bo jakoś sobie nie wyobrażałem zasłon w oknach, którymi mógłbym sterować za pomocą pilota. Okazało się jednak, że automatyczne zasłony to kwestia zamontowania specjalnego karnisza z napędem. Taki napęd do zasłon przypomina trochę ten stosowany w bramach przesuwnych. Jego rozmiary są oczywiście odpowiednio mniejsze i dopasowane do wielkości karnisza. W każdym razie poszukałem w internecie takich karniszy i szybko je znalazłem, bo całkiem sporo firm robi takie zautomatyzowane karnisze. Za namową żony zamówiłem te, które wydawały mi się być najlepsze. A do wyboru jest całkiem sporo wersji napędów, siłowników i sterowników. Powiem szczerze, że ja wychodzę z założenia, że jak już coś zamówić to z najwyższej półki. I dlatego kupiłem karnisze ze sterownikiem podłączanym do telefonu. To bardzo prosty system polegający na tym, że sterownik karnisza podłącza się do domowej sieci internetowej. Następnie wystarczy jedynie pobrać aplikację ze strony producenta. Po włączeniu aplikacja automatycznie wykrywa podłączone do sieci karnisze. Wszystko może się wydawać skomplikowana, ale dzisiaj dla mnie i mojej żony obsługa karniszy i zasłon jest bardzo prosta. Ich obsługa jest prosta nawet dla naszego kilkuletniego dziecka.

Sterowane telefonem zasłonki można dowolnie przesuwać z jednej strony na drugą. Cała tajemnica tkwi w karniszu, który podłącza się do domowej sieci internetowej. Karnisz jest oczywiście elektryczny i ma zamontowane specjalny siłownik. Wszystkim sterujemy za pomocą aplikacji w telefonie. Obsługa tego jest tak prosta, że ogarnia ją bez problemu kilkuletnie dziecko.