Zakładając własną firmę w momencie jej rejestrowania trzeba podać jakiś fizyczny adres, pod którą działalność będzie prowadzona. Dzisiaj jest to już trochę nie na czasie, bo można przecież działać całkowicie mobilnie. A jednak urzędy wymagają podania adresu siedziby swojej firmy. Rozwiązaniem tej sytuacji będzie skorzystanie z wirtualnego biura. Dzięki temu możemy mieć adres swojej firmy, a nawet dostęp do powierzchni biurowych czy sal konferencyjnych.

Jak skorzystać z wirtualnego biura?

wirtualne biuro - krakowskie centrumJeśli podjęliśmy decyzję o założeniu własnej firmy i chcemy tą decyzję sformalizować to powinniśmy rozejrzeć się za biurem dla swojej przyszłej firmy. Bardzo często wcale nie będzie Nam potrzebne prawdziwe biuro, czyli miejsce, w którym będziemy przyjmować swoich klientów czy rekrutować swoich pracowników. Przecież spore grono firm działa dzisiaj całkowicie mobilnie. Można więc wynająć sobie właśnie wirtualne biuro – krakowskie centrum ma kilka takich adresów oferujących taką właśnie usługę. Wystarczy wybrać sobie adres, pod którym chcielibyśmy mieć zgłoszoną swoją działalność. Do wyboru są adresy tylko pośród tych, które oferują usługę prowadzenia wirtualnego biura. Następnie trzeba podpisać umowę o korzystanie z takiej usługi. Za możliwość podawania adresu przy swojej działalności zapłacimy kilkadziesiąt złotych miesięcznie. Możemy jednak do tego jeszcze skorzystać z innych usług wirtualnego biura. Bo wirtualne jest ono tylko dla naszej firmy, ale pod tym adresem pracują prawdziwi ludzie. Mogą oni w naszym imieniu odbierać telefony, korespondencję czy nawet przyjmować naszych klientów. Jest wiele możliwości dodatkowych usług, które urealnią naszą firmę pomimo tego, że jej siedziba jest tylko podanym w dokumentach adresem. Jeśli nie potrzebujemy realnie istniejącego biura to takie rozwiązanie wydaje się być idealne.

Kiedy już skorzystamy z usługi wirtualnego biura możemy podawać jego adres jako adres siedziby swojej firmy. Jeśli będziemy spodziewać się gości w swojej firmie to możemy zlecić ich powitanie i ugoszczenie. Możemy też wynająć prawdziwą przestrzeń do spotkania się z klientami. Sama koncepcja wirtualnego biura polega jednak na tym, że korzystamy w dokumentach firmy z adresu, pod którym takie biuro działa i oferuje swoje usługi.