Aby właściwie przechowywać żywność, trzeba korzystać z odpowiednich opakowań. Powinny one zapewniać ochronę zapakowanej żywności, zarówno przed psuciem się, jak i uszkodzeniami mechanicznymi. Wybrane opakowanie nie powinno także wpływać na skład chemiczny danej żywności.

Jaką folie do maszyny rolowej wybrać?

rozciągliwe folie do maszyn rolowychAby właściwie zapakować produkty spożywcze po produkcji, trzeba korzystać z odpowiednich opakowań. Opakowanie powinno z jednej strony zapewniać odpowiednią ochronę zapakowanej żywności, zarówno przed uszkodzeniami natury mechanicznej, jak i przed psuciem się. Z drugiej strony zaś wybrane opakowanie powinno umożliwiać pakowanie maszynowe, które jest w stanie znacznie przyśpieszyć proces pakowania produktów żywności. Wszystkie te wymagania spełniają rozciągliwe folie do maszyn rolowych, które w obecnych czasach są najczęściej wybierane do pakowania produktów spożywczych przez producentów żywności. Wszystko dlatego, że tego typu folie są w pełni bezpieczne dla zapakowanych produktów. Jest tak dzięki temu, że folie te są produkowane z tworzyw typu PA/PE lub PET/PE. Są to tworzywa które maja potwierdzoną obojętność jeżeli chodzi o wpływ na skład chemiczny nawet najbardziej wrażliwych produktów. Dlatego też od wielu już lat stosuje się je do produkcji różnych opakowań do żywności. Folie rolowe obecnie są dostępne w wielu różnych wersjach, które różnią się właściwościami, dzięki czemu można je dostosować do typu poszczególnych produktów spożywczych. Coraz częściej do składu folii tego typu dodaje się specjalne składniki chemiczne, dzięki czemu dane opakowanie nabiera właściwości wysoko – barierowego. Jest to szczególnie często wybierany rodzaj folii wysoko – barierowych jeżeli chodzi o produkty mięsne, gdyż takie opakowanie przedłuża żywotność danego produktu do spożycia bez konieczności stosowania zbyt dużej ilości konserwantów. Oprócz tego folie do maszyn rolowych mogą być także wyposażone w różne inne udogodnienia, które mogą ułatwiać na przykład otwarcie tego typu opakowań przyszłym klientom.

Rodzaj opakowania żywności może mieć bardzo duży wpływ na to, jak długa będzie przydatność danego produktu do spożycia. Nic dziwnego wiec, że obecnie coraz częściej stosuje się opakowania, które przedłużają przydatność do spożycia dzięki wysoko – barierowości. Takie opakowania dodatkowo nadają się do pakowania maszynowego.