Jestem jedną z tych osób, które naprawdę nie lubią sprzątać ze względu na to, że wśród czynności koniecznych do wykonania podczas sprzątania jest między innymi odkurzanie. Czynność ta wywołuje we mnie ogromną niechęć ze względu na to, że generuje ogromny hałas, a także sprawia, że zmuszona jestem do dźwigania ciężkiego sprzętu na wyższe pietra mojego domu. Co ważne, muszę również trzymać odkurzacz w ręku, podczas dokładnego odkurzania schodów.

Czy warto inwestować w centralny odkurzacz?

systemy centralnego odkurzaniaNiestety jest to tak męczące, że często odkładam tę czynność na bliżej nieokreślony czas, aby nie musieć funkcjonować w tym hałasie. Niedawno jednak trafiłam na ciekawe rozwiązanie mojego problemu, a były nim systemy centralnego odkurzania. Obawiałam się, że taki system nie jest dla mnie, ponieważ słyszałam, że są one naprawdę kosztowne. Na szczęście naprawdę się myliłam. Okazało się, że ich cena nie jest tak wysoka, jak myślałam, a są one swoistym wybawieniem. Taki odkurzacz składa się z systemu rur umieszczonych w ścianach, a także w podłodze, dzięki czemu jest praktycznie niewidoczny. Jedynie gniazda ścienne, w których znajduje się wąż wykorzystywany podczas sprzątania jest widoczny. Gniazda jednak mają zazwyczaj wielkość standardowych gniazdek elektrycznych, a dodatkowo są naprawdę subtelne, co sprawia, że nie rzucają się w oczy. Jeśli chodzi o sam montaż takiego systemu to jest to dość duża inwestycja, ale z samego centralnego odkurzacza z pewnością będzie korzystało wiele pokoleń. Jest więc ona naprawdę korzystna. Wymaga nieco przebudowy naszego domu, ale kiedy już mogłam pierwszy raz skorzystać z systemu to nie mogłam uwierzyć w jego skuteczność. System ma ogromną siłę ssącą, dzięki czemu bez większych problemów czyści nawet puchate dywany z wszelkich zanieczyszczeń. Sam odkurzacz podczas pracy nie generuje praktycznie żadnego hałasu.

To sprawia, że już samo odkurzanie stało się zdecydowanie bardziej przyjemne, niż wcześniej, kiedy musiałam korzystać z tradycyjnego odkurzacza. Nawet mój partner zdecydował się na skorzystanie z niego i stał się dużo bardziej pomocny podczas codziennego sprzątania, niż dawniej. Obecnie korzystam z tego systemu już kilka lat i nie zamieniłabym go nigdy na dawny odkurzacz. Mogę z czystym sumieniem każdemu polecić właśnie taki system.