Człowiek jest istotą wrażliwą i delikatną. W codziennym życiu często kieruje się emocjami zapominając o racjonalnym myśleniu. Szczególnie osoby wrażliwe mają problem z odnalezieniem się w różnych miejscach czy okolicznościach. Dlatego tak istotną rzeczą jest pomoc i wsparcie kogoś bliskiego i zaufanego, nie zawsze musi to być członek rodziny. Zdarza się, że łatwiej jest nam się otworzyć przed kimś obcym.

Czy na Ursynowie skorzystamy z psychoterapii?

szybka psychoterapia indywidualna - ursynówProblemy i wyzwania z jakimi musimy się mierzyć w codziennym życiu mają ogromny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Jeszcze do niedawna staraliśmy się nie zwracać uwagi lub minimalizować zaburzenia psychiczne będące wynikiem towarzyszącego nam stresu. Tłumaczyliśmy się przemęczeniem i szukaliśmy przyczyny  gdzie indziej.  Tymczasem zdrowie somatyczne w dużej mierze zależy od zdrowia psychicznego i nie możemy o tym zapominać. Dlatego wszelkie przerastające nas problemy powinniśmy konsultować ze specjalistami a nie tłumić w sobie i udawać, że nic się nie dzieje. Bo wcześniej czy później mogą przerodzić się one w poważne schorzenia i dolegliwości natury psychicznej. Tymczasem pomoc mamy w zasięgu ręki. Jeśli więc interesuje nas szybka psychoterapia indywidualna – Ursynów to miejsce w którym możemy liczyć na pomoc w każdej chwili. Spotkamy tam doświadczonych psychologów i terapeutów. W przyjaznej atmosferze będziemy mogli omówić każdy problem, dotrzeć do jego źródła, rozpracować go i spróbować poradzić sobie z nim. Pomoże nam w tym sprawdzony i godny zaufania zespół ludzi na których dyskrecję zawsze możemy liczyć. W zależności od potrzeb i samopoczucia terapia może przebiegać indywidualnie lub grupowo.  O jej czasie trwania oraz długości spotkań decydują specjaliści.  Odbywa się w spokojnej atmosferze w odpowiednio do tego celu przygotowanych pomieszczeniach. Zazwyczaj kończy się zadowalającym efektem terapeutycznym.

W naszym otoczeniu coraz częściej widzimy powstające dookoła poradnie terapeutyczne. Mogą z ich pomocy korzystać osoby w różnym wieku. Proces leczenia jest finansowany przez Narodowy Fundusz Zdrowia.  Gwarantuje on nam poprawę stanu psychofizycznego i powrót do normalnego funkcjonowania w społeczeństwie. Z terapii możemy korzystać my sami oraz nasi bliscy dzięki temu jesteśmy objęci kompleksowa opieką. Przywraca ona równowagę i pomaga w powrocie do zdrowia.