Systemy centralnego sterowania domem są dość nowatorskim, aczkolwiek ogromnie przydatnym akcesorium, i bywają używane przez coraz większą ilość właścicieli prywatnego domu. Ułatwiają one sterowanie urządzeniami, pozwalają na znacznie większą kontrolę nad systemami grzewczymi oraz oświetleniem, a także dają większości urządzeń nowe możliwości.

Najnowocześniejsze systemy inteligentnych domów

inteligentny dom pomorskieSystemy sterowania domowego zostały wprowadzone do użytku przeszło dziesięć lat temu, aczkolwiek ich funkcjonalność rosła w miarę pojawiania się urządzeń zgodnych z owymi systemami. Lodówki mające możliwość połączenia się z bezprzewodową domową siecią, nowoczesne telewizory czy oświetlenie, wszystkie te urządzenia mogą być zdalnie sterowane czy regulowane, najczęściej z poziomu panelu czy komputera wyznaczonego jako jednostka centralna. Systemy sterowania mają bardzo różne możliwości, w zależności od części składowych i urządzeń, wchodzących w skład systemu, tak że nie sposób wymienić ich wszystkich, lub też wskazać na najlepsze elementy. Coraz więcej producentów oferuje systemy sterowania, na których może opierać się inteligentny dom Pomorskie ma jednego z takich producentów, znanego wśród entuzjastów automatyzacji domów za bardzo zaawansowane systemy, kompatybilne niemal z wszystkimi urządzeniami mającymi możliwość połączenia z domowym systemem sterowania centralnego.

Jest to ogromna zaleta, gdyż niejednokrotnie zdarzało się iż nawet nowoczesne urządzenia od znanych i sprawdzonych producentów nie współpracowały za dobrze z niektórymi systemami domowymi, lub nie były przez nie rozpoznawane w ogóle. Kompatybilność systemu pozwala właścicielom domu na swobodne dobieranie urządzeń wedle własnego uznania, podłączania ich do systemu i łatwe sterowanie nimi.