Personel medyczny może teraz z powodzeniem wykorzystywać różne rozwiązania ułatwiające wykonywanie obowiązków zawodowych. Szczegóły dotyczące takich rozwiązań zawsze zależą od specyfiki konkretnej sytuacji stanu pacjenta i wielu innych czynników. Poza powszechnie znanymi rozwiązaniami takimi jak chociażby ssaki medyczne, respiratory i tym podobne do tej kategorii można zaliczyć więcej przydatnych rzeczy. Mocny pas unieruchamiający w pewnych skrajnych przypadkach też bywa bardzo przydatny.

Kilka faktów o mocnym pasie unieruchamiającym

mocne pasy unieruchamiająceZanim ktoś przejdzie do poznawania szczegółów dotyczących właściwości takich pasów, powinien poznać skuteczny sposób ich wykorzystywania. Potrzeba przy tym trochę sprawy. Pasy na ręce zakłada się najczęściej w okolicach nadgarstków i zaciska w zależności od budowy konkretnego pacjenta. W przypadku pasów zakładanych na nogi wygląda to podobnie, ale wtedy powinny one trafić trochę powyżej stóp. Odpowiednie końcówki muszą być połączone na przykład z metalowymi elementami łóżka lub innych rzeczy znajdujących się w najbliższym otoczeniu. Dzięki właściwemu pasowi unieruchomienie pacjenta nie musi trwać długo. To ważne, ponieważ personel medyczny ma zawsze wiele obowiązków. Mocne pasy unieruchamiające są praktyczne i dlatego pozostałe czynności związane z ich wykorzystywaniem nie są trudne. Będą one polegały między innymi na czyszczeniu przy użyciu preparatów dezynfekujących, ponieważ przed kolejnym użyciem trzeba mieć pewność, że nie ma tam żadnych groźnych drobnoustrojów. Wytrzymałość zależy oczywiście od wykorzystanego materiału i wymiarów konkretnego pasa. Właśnie z tego powodu producenci zwykle skłaniają się do korzystania ze skóry naturalnej, która pod warunkiem właściwej obróbki charakteryzuje się doskonałą wytrzymałością na różne rodzaje naprężeń.

Przy tym bardzo dobrze wygląda. Właściwa grubość wykorzystanego materiału też jest istotna. Chociaż wytrzymałość zależy w dużym stopniu od kształtu konkretnego pasa, to pod tym względem może być dopasowany także do miejsca wykorzystywania. Dlatego pasy wykorzystywane w okolicach przepony i brzucha są po prostu szersze. Pasy do unieruchamiania muszą być wytrzymałe, ponieważ czasami pacjenci ze względu na stan psychiczny są w stanie działać z imponującą siłą.