Wiele lat temu, producenci motoryzacyjni stosowali do malowania karoserii lakierów chemotrwardzanych, które co prawda były wytrzymałe i dawały piękny połysk, ale były toksyczne dla środowiska. Dziś są one zakazane, a na ich miejscu się pojawiły lakiery ekologiczne.

Ile kosztuje wykonanie powłoki ceramicznej?

powłoka ceramiczna na samochód warszawaBez wątpienia każde auto będzie wyglądać na droższe, jeżeli jego lakier będzie w idealnym stanie. Dlatego też wielu właścicieli wykorzystuje ten element w momencie sprzedaży samochodu, ponieważ znacznie podnosi wartość pojazdu. Nie mniej jednak utrzymanie karoserii w doskonałym stanie wcale proste nie jest, ponieważ może wymagać to sporo czasu i wysiłku albo też sporo pieniędzy. Jeżeli chcemy samodzielnie dbać o lakier, to będziemy potrzebowali specjalnych past polerskich i kilku podobnych kosmetyków samochodowych. Jeżeli jednak chcemy to zadanie powierzyć specjalistom, to najlepsza będzie powłoka ceramiczna na samochód Warszawa jest miastem, w którym działa kilkanaście salonów auto detailingowych, które zawodowo się zajmują takimi usługami. Ich największą zaletą jest wysoka skuteczność, która sprawia, że efekt zabezpieczenia utrzymuje się nawet do siedmiu lat. Powłoki ceramiczne są specjalnymi produktami, które są równomiernie nakładane na lakier i pozostawione do wyschnięcia. Po określonym czasie, powłoka staje się twarda i odporna na jakiekolwiek uszkodzenia. Warto zaznaczyć, że jest to metoda całkowicie bezpieczna, która nie niszczy oryginalnego lakieru ani nie zmienia jego koloru.

Na rynku znajdziemy kilku producentów powłok ceramicznych, ale nie wszystkie mają taką samą jakość. Dlatego przy ich wyborze warto szukać sprawdzonych salonów auto detailingowych, które dysponują najlepszymi powłokami, dającymi gwarancję skuteczności.