Współczesny przemysł wykorzystuje wysokiej jakości stale, które stanowią podstawowy element konstrukcyjny różnego rodzaju układów oraz maszyn. Z uwagi, iż wiele urządzeń działa w warunkach ekstremalnych, związanych z wysoką temperaturą, czy sporym naciskiem, niezbędne jest stosowanie odpowiedniej jakości elementów, wystarczająco twardych oraz odpornych na wysokie temperatury, co przekłada się na żywotność urządzeń i pozwala na ich długotrwałą eksploatację.

Zastosowanie stal 20hg

stal 20hg do cięciaZ uwagi na rosnące wymogi dotyczące stali, jej właściwości, w tym ciągliwości rdzenia i jednoczesnej wytrzymałości wierzchniej warstwy, wszelkiego rodzaju stopy poddawane są nieustannym innowacjom, których głównym zadaniem jest stworzenie elementów spełniających oczekiwania współczesnego rynku. Przede wszystkim jednym ze standardów jest możliwość poddawania stopów stali nawęglaniu, które umożliwia utworzenie bardzo wytrzymałej, także odpornej na wysokie temperatury powierzchni. Z uwagi, iż materiały takie jak stal wymagają obróbki, aby ich kształt został dostosowany do wymogów konstrukcyjnych, stal 20hg do cięcia jest produktem o sporym zainteresowaniu ze strony producentów różnego rodzaju maszyn przemysłowych oraz innego rodzaju urządzeń. Przede wszystkim możliwe jest produkowane elementów takich jak sążnie, turbiny i inne, elementy konstrukcyjne, od których wymaga wysokiej odporności na uszkodzenia mechaniczne. Stal tego typu świetnie sprawdza się do produkcji właśnie takich elementów. Jednocześnie może być poddana procesowi nawęglania, dodatkowo zwiększającemu jej wytrzymałość. Należy mieć na uwadze, że proces ten może być wykonany wyłącznie na określonych typach stali. Z reguły proces ten zachodzi w bardzo wysokich temperaturach, dlatego tylko odpowiednie stopy stali mogą przejść proces pomyślnie.

Współczesny przemysł z powodzeniem realizuje bardzo złożone projekty technologiczne, związane z produkcją urządzeń, maszyn, także pojazdów, w których zastosowane elementy poddawane są ekstremalnej eksploatacji. Wysokie temperatury, spory nacisk mechaniczne, wszystko to sprawia, iż stopy stali stosowanej do produkcji poszczególnych elementów muszą spełniać bardzo restrykcyjne wytyczne. Niezbędne jest stosowanie elementów o dodatkowym wzmocnieniu.