Zastosowanie metali w przemyśle jest bardzo szerokie. Przede wszystkim materiał ten jest bardzo plastyczny, co ułatwia jego formowanie i uzyskiwanie precyzyjnych kształtów. Dodatkowo, poprzez rozwój sektora hutniczego, w którym wykonany jest szereg stopów stali, możliwe jest uzyskanie materiału o konkretnych parametrach, wytrzymałego pod względem mechanicznym, ale również termicznym lub chemicznym. Dzięki temu możliwe jest dostarczanie na rynek bardzo wysokiej jakości elementów konstrukcyjnych, które zastosowanie mają w wielu sektorach przemysłu.

Zastosowanie prasy krawędziowej

prasy krawędziowe hybrydoweSzereg elementów powszechnie wykorzystywanych w przemyśle do konstrukcji maszyn, wymaga odpowiedniego formatowania. Poprzez dobór narzędzi możliwe jest dowolne gięcie i kształtowanie materiału. Stal stanowi jedno z najpopularniejszych rozwiązań konstrukcyjnych w przemyśle. Przede wszystkim zapewnia wykazuje ogromną wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne, dodatkowo sprawdza się również w wielu sektorach przemysłu. W celu zapewnienia jak najwyższej jakości obróbki tego typu materiału, wykorzystuje się prasy krawędziowe hybrydowe, które są urządzeniami wszechstronnymi. Ich ogromną zaletą jest przede wszystkim duża siła robocza, co pozwala na pracę z materiałem o dużej wytrzymałości, jak grube blachy. Poprzez siłę nacisku, materiał jest wyginany oraz formowany, co pozwala na jego następne wykorzystanie jako elementu konstrukcyjnego. Przede wszystkim sektory takie, jak motoryzacyjny, lotniczy, czy konstrukcyjny, związany z montażem elementów stalowych przy okazji obiektów architektonicznych, chętnie wykorzystują wszelkiego rodzaju elementy, które powstały w procesie obróbki za pośrednictwem prasy.

Nowoczesne narzędzia przeznaczone do sektora produkcyjnego, związanego także z działem obróbki materiałów, pozwalają nie tylko na efektywne prowadzenie wszelkiego rodzaju procesów, które mają miejsce na hali produkcyjnej. Sporym atutem jest także ich uniwersalność, wysokiej jakości elementy robocze oraz możliwość pracy z różnego rodzaju materiałami. Dlatego prasy hybrydowe są powszechnie wykorzystywane przez różnego rodzaju przedsiębiorstwa. Ich zaletą jest ogromna siła robocza, która pozwala na formowanie nawet grubych elementów stalowych, co pozwala na efektywną realizację zleceń.