Dbałość o zęby to nie tylko regularne wizyty u dentysty, ale przede wszystkim troska o nie na najbardziej podstawowym poziomie. Oznacza to nie tylko szczotkowanie zgodne z wszelkimi prawidłami, ale również pamiętanie o konieczności wymiany szczoteczki co trzy miesiące. Oczywiście w przypadku osób korzystających ze szczoteczek elektrycznych lub sonicznych sytuacja wygląda nieco inaczej, ponieważ nie zachodzi potrzeba wymiany całej szczoteczki.

Zalety końcówek do szczoteczek Smilesonic

końcówki do szczoteczek smilesonicNależy pamiętać jedynie o tym, aby wymienić samą końcówkę. Soniczne szczoteczki dzięki swojej mocy skuteczniej czyszczą uzębienie, szczotkując dokładnie nawet te miejsca, do których ciężko dotrzeć za pomocą tradycyjnej szczoteczki. Jednymi z takich popularnych szczoteczek są te marki Smilesonic. Końcówki do szczoteczek Smilesonic są bezproblemowo dostępne, dlatego regularna wymiana ich nie nastręcza żadnych trudności, a dodatkowo można ich używać zgodnie z aktualnym zapotrzebowaniem. Wymienne końcówki można stosować do zwalczania różnych problemów z płytką nazębną. W zależności od rodzaju wybranej końcówki i jej włosia można skupić się na dokładnym oczyszczaniu, usuwaniu kamienia nazębnego albo wybielaniu zębów. Można również wybrać taki rodzaj, który przeznaczony jest wyłącznie do codziennej pielęgnacji jamy ustnej, opartej na zwykłym i podstawowym myciu zębów. Najbardziej bazowym rodzajem końcówek są te przeznaczone do delikatnego oczyszczania każdego dnia, aczkolwiek gama produktów to różne modele, wśród których najczęściej wymienia się: dailycare, shinywhite, sensitouch, ortoclean. Jak wspomniano, odpowiadają one różnorakim wymogom ich użytkowników, dlatego można stosować je zamiennie i odpowiednio do problemu. Mówiąc o zaletach, należy również nadmienić, że producent zapewnia, że jego artykuły będą trwałe i doskonale służyły przez cały czas korzystania z nich.

Ciekawym rozwiązaniem pozwalającym na to, aby nie notować nigdzie daty wymiany końcówek, jest fakt, że pod wpływem zużycia włosie zmienia kolor, dając tym samym sygnał do wymiany końcówki na nową. Rodzice martwiący się o sposób szczotkowania zębów przez swoje dzieci, również mogą zachęcić je do mycia szczoteczką soniczną, dzięki czemu będą mieć pewność, że małe ząbki umyte są jak należy.