Mimo całej swojej użyteczności, nowoczesne telefony nieszczególnie dobrze znosiły pracę podczas interwencji, zwłaszcza bardziej intensywnych. Niejednokrotnie okazywało się że telefony na takowej interwencji ulegały uszkodzeniu, choćby przez wypadnięcie z kieszeni, choć najczęściej owym uszkodzeniem była poobijana obudowa. W niektórych przypadkach dochodziło jednak do poważnych awarii, spośród których rozbicie ekranu było najczęstsze.

Autoryzowany serwis telefonów Samsunga

profesjonalny serwis samsung - wymiana ekranuPomimo wielu wniosków o wymianę sprzętu na prostszy i odporniejszy, kierownictwo upierało się przy pozostawieniu nowszych telefonów w użyciu. Regularna wymiana uszkodzonego wyposażenia nie wchodziła w grę, choć w tym wypadku z powodu braku wystarczającej ilości urządzeń. Uszkodzone telefony musiały być więc naprawiane w lokalnych serwisach jak najszybciej, choć na szczęście taka naprawa odbywała się na koszt firmy. Mimo wielu punktów serwisujących telefony, najbardziej solidnym i sprawdzonym okazał się lokalny profesjonalny serwis Samsung – wymiana ekranu nawet w starszych telefonach zajmowała tam co najwyżej kilka dni, a do naprawy przyjmowane były nawet mocno przestarzałe urządzenia. Owy serwis miał do czynienia bodaj z wszystkimi rodzajami uszkodzeń ekranu, a żadne zlecenie nie zostało uznane za zbyt nieopłacalne czy zbyt trudne do zrobienia. Oczywiście, naprawa nowych telefonów była o wiele łatwiejsza i mogła być wykonana na przysłowiowym kolanie na poczekaniu, gdyż serwis posiadał dość duży magazyn części do najnowszych modeli, a dzięki doświadczeniu pracowników, montaż nowego ekranu w telefonie zajmował co najwyżej pół godziny. W rzadkim przypadku braku części do konkretnego telefonu, zawsze istniała możliwość ich sprowadzenia, co zwykle zajmowało nie więcej niż trzy dni.

Jednym z ogromnych plusów owego serwisu był fakt, iż korzystano w nim wyłącznie z oryginalnych podzespołów Samsunga. Naprawiane telefony były więc równie dobre co fabrycznie nowe modele, a wiele poserwisowych usterek, na jakie narzekali koledzy korzystający z mniej fachowych punktów naprawczych nie miało w naszych telefonach miejsca. Wszelkie naprawy były wykonywane również w bardzo przystępnych cenach, dlatego też mnóstwo kolegów z pracy zaczęło serwisować tam osobiste telefony.