Posiadanie samochodu wiąże się z wieloma obowiązkami, ale także kosztami, które trzeba ponieść. Przede wszystkim jest to ubezpieczenie pojazdu, koszty napraw czy profesjonalne czyszczenie. W samochodzie, tak samo jak w domu trzeba regularnie sprzątać, ale także odkażać jego wnętrze, gdyż każdego dnia gromadzą się w nim bakterie, roztocza, wirusy czy pleśń.

Czym ozonować wnętrze pojazdu?

profesjonalne urządzenie do ozonowania samochoduO dezynfekcji mówi się od bardzo dawna, ale dopiero pandemia sprawiła, że stała się ona jedną z najpopularniejszych usług. Można ją przeprowadzać na wiele sposobów w zależności od miejsca. W domu przeważnie używamy środków dezynfekujących i regularnie odkurzamy, jednak ta metoda nie zmienia stanu powietrza. To właśnie w nim unoszą się groźne dla zdrowia bakterie i wirusy, dlatego tak ważna jest dezynfekcja pomieszczeń. Drobnoustroje gromadzą się także w klimatyzacji w domu, w pracy czy w samochodzie i również jej trzeba poświęcić sporo uwagi. W tym celu najlepsze będzie profesjonalne urządzenie do ozonowania samochodu, ze specjalnymi końcówkami i akcesoriami. W samochodzie poza zanieczyszczeniami widocznymi gołym okiem, gromadzą się zarazki i wirusy, a nawet pleśń i grzyb, które mogą wegetować na tapicerce, fotelach, podłogach czy w przewodach klimatyzacji. Przebywając w takim pojeździe jesteśmy narażeni na ich działania, a to w perspektywie czasie może być niebezpieczne dla naszego zdrowia. Do skutecznego odkażania służy generator ozonu, który włącza się do gniazdka zapalniczki i uruchamia silnik, aby włączyć klimatyzacje z maksymalnym nawiewem. Końcówkę wydmuchującą ozon umieszcza się blisko kratki wentylacyjnej, aby ozon był zasysany i rozprowadzany po całym samochodzie. Dzięki temu, przewody klimatyzacji oraz całe wnętrze samochodu zostają dokładnie odkażone. Ozon skutecznie niszczy wszelkie bakterie, wirusy, a nawet zapach papierosów.

Dla zachowania idealnej czystości i bezpieczeństwa przebywania w samochodzie, warto regularnie go czyścić i ozonować. Można to robić samodzielnie, gdyż w internecie czy sklepach stacjonarnych można znaleźć profesjonalne ozonatory do klimatyzacji w samochodzie. Ceny podstawowych modeli zaczynają się już od trzystu złotych, a bardziej zaawansowane mogą kosztować nawet trzy – cztery tysiące złotych.