W ostatnich latach dużo podróżuje. Zwiedzanie innych krajów, z inną kulturą i podejściem do życia mocno mnie inspiruje. Inspiracja, dzięki zwiedzeniu między innymi niektórych państw Azji, pojawiła się też u mnie w związku z urządzaniem mojego nowego domu. Zakochałam się w kolonialnych aranżacjach, które mają naprawdę niepowtarzalny klimat. I właśnie takie meble, kolonialne, zagościły w moim domu. Oczywiście nie przywiozłam ich z Azji, tylko kupiłam w sklepie. 

Indyjskie łóżko i nie tylko

meble indyjskie warszawaPodróże kształcą. Na pewno każdego w inny sposób, bo każdy ma inne doświadczenia i wiedzę oraz na inne rzeczy zwraca uwagę. Mnie podróże nauczyły dystansu do siebie i otaczającego mnie świata. Bo okazuje się, że każda kultura posiada zupełnie inne podejście do życia. W trakcie zwiedzania różnych państw odkryłam też aspekty wizualne, na przykład dotyczące sztuki czy urządzania wnętrz. Wspomnieniem, które przywiozłam z wyprawy do Indii, i które najmocniej odcisnęło się na moim życiu, dotyczyło wnętrz kolonialnych, które miałam okazję podziwiać w indyjskich hotelach. To właśnie tam postanowiłam, że mój nowy dom, który miałam w planach, będzie urządzony przy wykorzystaniu mebli indyjskich właśnie. Dom wybudowany został pod Warszawą. Mebli nie przywiozłam z wyprawy, tylko kupiłam w jednym z okolicznych sklepów. Okazało się, bowiem, że jak chodzi o meble indyjskie warszawa ma bogate zaplecze sklepów oferujących tego typu produkty, często oryginalne, pochodzące prosto z Indii. Znalazłam, więc, sklep, który według mnie miał najciekawszą ofertę produktową i zakupiłam tam meble. Był to przede wszystkim stół do jadalni, wraz z krzesłami, pięknie zdobiona szafa, która stanęła w korytarzu, a także łóżko z baldachimem. To właśnie z tego łóżka jestem chyba najbardziej zadowolona. Jest ono realizacją moich marzeń z dzieciństwa. Przypomina bowiem łóżko z jakiejś bajki. 

Dzięki licznym podróżom nie tylko zmieniłam swoje podejście do życia, ale również zainspirowałam się do tego, żeby urządzić w konkretnym stylu dom, który właśnie miałam w planach budować. Dom jest już gotowy, a jego wnętrza mocno nawiązują do stylu kolonialnego z Indii. Meble zakupiłam w jednym ze sklepów w Warszawie. Niektóre z nich, takie jak na przykład łóżko z baldachimem, są spełnieniem moich marzeń.