O właściwościach medycznej marihuany słychać bardzo wiele. Wykryto szereg jej prozdrowotnych właściwości, które są potwierdzone w badaniach naukowych. Jedną z najbardziej popularnych jest fakt, że olejek konopny zawiera w swoim składzie kanabinodiole określane jako CBD. Ta grupa związków wykazuje wiele działań zdrowotnych, które są chętnie wykorzystywane.

Czy warto włączyć olejek konopny do diety?

olej konopny 5W zależności od stężenia kanabinodioli w olejku konopnym możemy liczyć na różny efekt działania. NA rynku dostępne są stężenia od kilku do nawet kilkudziesięciu procent. Jednak produktem odpowiednim do codziennego stosowania jest olej konopny 5 procent. Takie stężenie CBD gwarantuje efektu uzupełniający naszą dietę w kwasy omega 3 i 6, które obniżają poziom złego cholesterolu, a podnoszą dobrego. Dzięki temu reguluje się nasz profil lipidowy i mamy możliwość zapobiegania rozwojowi miażdżycy. Dodatkowym atutem olejku konopnego jest jego działanie przeciwdrobnoustrojowe. Stosowany zarówno zewnętrznie, jak i wewnętrznie będzie działał bakteriobójczo, grzybobójczo i przeciwwirusowo. Sprawdzi się więc jako dodatkowa terapia infekcji w obrębie przewodu pokarmowego, ale także w przypadku zmian skórnych ze stanem zapalnym. W tym przypadku korzystne będzie również przeciwzapalne, jak i silnie natłuszczające i regenerujące działanie olejku. Stosowany wewnętrznie zmniejsza również ból oraz stan zapalny w przebiegu chorób zapalnych w obrębie układu kostno-stawowego.

Wiele osób może zastanawiać się, gdzie taki olejek możemy dostać. Warto wiedzieć, że jest on dostępny w dobrze zaopatrzonych aptekach, sklepach zielarskich oraz w sklepach internetowych. W tych ostatnich możemy dostać go za niewielką cenę. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę odpowiednie hasło, a ta zaprowadzi nas na stronę internetową sklepu z przetworami konopnymi.