Jeżeli mamy psa albo zastanawiamy się nad jego przygarnięciem musimy wiedzieć jak o niego odpowiednio zadbać. Jest kilka istotnych kwestii, dzięki którym nasz pupil będzie zdrowy i pełen energii każdego dnia. Oczywiście, musimy być przy tym regularni. Mowa tutaj o odpowiedniej karmie, zabawie, a także regularnych wizytach u weterynarza w celu wykonania szczepień, odrobaczeń, a nawet i badań okresowych. W ten sposób nasz pupil będzie najzdrowszy.

Profilaktyka odrobaczania psów

poprawne odrobaczanie psaDecydując się na opiekę nad psem powinniśmy wiedzieć jak o niego konkretnie zadbać. Musimy zdawać sobie sprawę, iż przez krótki układ pokarmowy psy najlepiej trawią mięso, a o wiele gorzej zboża. Dlatego decydujmy się na karmy jak najbardziej mięsne. Dodatkowo musimy psa regularnie wyczesywać, sprawdzać mu uszy i podcinać pazury. Ważne są też codzienne długie spacery oraz wspólna zabawa, aby pies utrzymywał formę. Innym ważnym aspektem są regularne wizyty u weterynarza. W tym miejscu będziemy mogli dowiedzieć się, jak wygląda poprawne odrobaczanie psa, ponieważ w zależności od wieku, aktywności fizycznej i ewentualnych schorzeń naszego pupila może się to wszystko różnić. Szczeniaki mają odrobaczanie na początku nawet dwa razy w miesiącu, aby stopniowo zmniejszyć ilość do jednego razu. Dorosły pies musi mieć ten proces minimum dwa razy do roku, jednak w przypadku niektórych schorzeń może być to wymagane nieco częściej. W takich sytuacjach wraz z weterynarzem dostosujemy odpowiednią regularność odrobaczania. Inną ważną kwestią są szczepienia, które łączą się czasowo z odrobaczaniem. Zanim dokonamy szczepień wpierw musimy odrobaczyć zwierzaka. Wykonujmy również regularne badania okresowe. W ten sposób unikniemy nieprzyjemnego zaskoczenia niechcianą chorobą naszego zwierzaka. Oszczędzimy mu bólu i sobie wielu zmartwień. 

Aby zadbać o długie lata zdrowego życia naszego psa warto zwrócić uwagę na to co je, czym się bawi oraz czy jest ogólnie zadbany. Nie zapominajmy także o badaniach okresowych, odrobaczaniu, a także szczepieniach. Te wszystkie kwestie znacząco wpłyną na jego zdrowie, przez co możemy oszczędzić zwierzakowi niejednokrotnie przykrych schorzeń oraz cierpień. Zadbajmy o to, ponieważ wtedy pies jest szczęśliwy, a my się nie martwimy.