W tym roku, już na wiosnę, postanowiłem zrobić zapasy opału na zimę. Nasz wielki dom ogrzewany jest ekogroszkiem a na cały sezon zimowy potrzeba około siedmiu ton tego opału. Miałem jakieś takie dziwne przeczucie, że w dobie wysokiej inflacji ceny opału mogą pójść w górę. Wolałem więc kupić opał jak najszybciej, żeby zapłacić za niego możliwie jak najmniej. Cały dzień dzwonienia po składach węgla przyniósł skutek. Znalazłem ekogroszek w najtańszej cenie.

Dobrego i taniego ekogroszku szukałem cały dzień

dobry najtańszy ekogroszekMoja taktyka na znalezienie opału w najniższej możliwej cenie doskonale się sprawdziła już w marcu. Jestem pewien, że teraz można znaleźć najtańszy ekogroszek dokładnie w ten sam sposób. Pamiętam jak dziś, że siadłem do komputera i ściągnąłem sobie z internetu listę wszystkich składów opału w promieniu stu kilometrów od naszego domu. Wiedziałem, że im większa odległość do składu opału tym więcej będzie mnie kosztował transport, ale z ciekawości zadzwoniłem do każdego składu z mojej listy. Akurat tak się złożyło, że dobry najtańszy ekogroszek znalazłem w składzie węgla położonym dwadzieścia kilometrów ode mnie. Zadzwoniłem do nich od razu raz jeszcze i zapytałem o transport. Okazało się, że jak kupię dziesięć ton to opał przywiozą mi nieodpłatnie. I dlatego właśnie zdecydowałem się wtedy na kupno tak dużej ilości ekogroszku. W stosunku do cen obowiązujących dzisiaj zaoszczędziłem na tym zakupie przynajmniej dziesięć tysięcy złotych. W każdym razie dzisiaj też poradziłbym każdemu szukanie najtańszego opału właśnie w ten sam sposób. I to bez względu na to czym palimy w naszym piecu. Tylko i wyłącznie kontakt telefoniczny z każdym ze składów pozwoli na znalezienie tego jedynego z najtańszym opałem. A przecież wiadomo, że nikt nie będzie jeździł po składach węgla i pytał o cenę, bo więcej by go kosztowało paliwo niż by na tym kupnie zaoszczędził.

Od razu też mogę podpowiedzieć, że aktualnych cen opału nie znajdziemy w internecie. Składy nie podają cen na stronach internetowych, bo te zmieniają się z dnia na dzień. Dlatego wykonanie telefonu to jedyna możliwość na poznanie aktualnej ceny za dany opał. W ten sposób szybko możemy znaleźć skład, w którym kupimy najtańszy ekogroszek. Tak samo znajdziemy najtańszy miał, orzech czy pellet. Ja na kolejną zimę mam z opałem całkowity spokój.