Zalane mieszkanie czy dom to poważny problem dla właściciela, ponieważ bardzo często woda dostaje się w głąb ścian i fundamentów, co powoduje, że konieczna jest usługa profesjonalnego suszenia i dopiero wtedy można rozpocząć prace remontowe. Samodzielne wysuszenie budynku licząc głównie na ogrzewanie czy wysokie temperatury na zewnątrz jest praktycznie niemożliwe przy konkretnym zalaniu powierzchni.

Dlaczego osuszanie obiektów jest ważne?

osuszanie budynkówNiektórzy mylnie sądzą, że ściany i podłogi są już suche na tyle, że można rozpocząć niezbędne prace remontowe. Jeśli osuszanie budynków nie zostało prawidłowo przeprowadzone, to niestety istnieje duże ryzyko, że po pewnym czasie wilgoć ze ścian i podłóg wyjdzie, co spowoduje odpadanie tynku i farby oraz puchnięcie położonych wcześniej paneli. Wszystko to doprowadzi do konieczności ponownego wykańczania zalanych pomieszczeń. Jeśli więc ktoś myśli, że uda mu się zaoszczędzić na usługach osuszania, to jest w ogromnym błędzie. Po zalaniu najlepiej zatrudnić specjalistyczną firmę, która dysponuje odpowiednimi urządzeniami i w krótkim czasie poradzi sobie z wilgocią i nadmiarem wody w murach. To ważne, by podjąć współpracę z profesjonalistami, którzy są w stanie szybko oszacować uszkodzenia i poziom wilgoci we wszystkich powierzchniach budynku. Osuszanie niestety może trwać nawet do miesiąca czasu – już podczas konsultacji z pracownikiem firmy otrzymuje się szacunkowe koszty i termin realizacji osuszania.

Jak widać w momencie zalania naszego mieszkania lub domowych pomieszczeń, w pierwszej kolejności warto zwrócić się o pomoc do właścicieli firm specjalizujących się w dogłębnym osuszaniu powierzchni. Dopiero po ich czynnościach można rozpocząć remont, choć tutaj także warto się dodatkowo zabezpieczyć i postawić na wysokiej jakości produkty, m.in. panele winylowe odporne na wilgoć.