Większość uważa, że praca architekta polega na rysowaniu schematów budynków na ogromnych połaciach papieru. Rzeczywiście tak było jeszcze do niedawna. Obecnie również architektura jest bardzo zinformatyzowana. Powstało mnóstwo programów komputerowych, dzięki którym można wykonać precyzyjne projekty budynków np. domów jednorodzinnych. Wiadomo, że w większości przypadków projekt musi zostać i tak przeniesiony na papier, ale tworzenie komputerowych projektów jest o wiele łatwiejsze i sprawia, że późniejsze przenoszenie projektu na papier również nie stanowi większego problemu.

Audyty wykonalności i inne usługi architektoniczne

pracownia architektoniczna wrocławArchitekci projektują nie tylko budynki od podstaw. Mogą zaprojektować rozbudowę budynku albo jego termomodernizację w zależności od potrzeb klienta. Zajmą się również przeanalizowaniem chłonności działki, czyli sprawdzeniem, jaką część działki da się tak naprawdę zagospodarować. Biura architektoniczne to wbrew pozorom nie tylko projekty i rysunki. Pracownicy biura mogą wykonać też audyt wykonalności inwestycji. Chodzi tu przede wszystkim o aspekt kosztów. Z pewnością nowoczesna pracownia architektoniczna we wrocławiu podoła temu zadaniu bez żadnych problemów. Audyt wykonalności może również dotyczyć aspektu, jakim jest czas realizacji. Firma architektoniczna mając projekt jest w stanie powiedzieć, ile będzie powstawał np. dom jednorodzinny oraz jaki będzie koszt takiej inwestycji. Dzięki temu klienci mogą znacznie lepiej rozplanować całą inwestycję. Warto poprosić o taki audyt i skorzystać również z tego typu usług w firmie architektonicznej. Poza tym biura architektoniczne pełnią też funkcję reprezentatywną. Są one w stanie reprezentować swojego klienta w różnych instytucjach. Architekci kontaktują się np. z organami administracji publicznej.

Poza tym architekt na miejscu budowy będzie nadzorował całą inwestycję, aby sprawdzić, czy idzie ona zgodnie z planem, a co najważniejsze – czy firma budowlana trzyma się projektu architektonicznego. Prowadzenie spraw na wszystkich etapach należy po prostu do zadań firmy architektonicznej. Jak widać, architekci zajmują się nie tylko samymi projektami, ale mają w swojej ofercie znacznie więcej usług, które dotyczą audytów, nadzorów, reprezentowania kontrahenta, prowadzenia spraw i wielu innych naprawdę ważnych zadań.