Bardzo nie lubimy z mężem spędzać weekendów w domu. Zawsze znajdziemy jakieś ciekawe atrakcje na weekend dla siebie. Tym bardziej, że teraz zbliżało się lato wiele więc było imprez plenerowych. Przeglądając przewodnik kulturowy po Wrocławiu natknęłam się ostatnio na ciekawy festiwal baniek mydlanych. Do Wrocławia mamy kawałek drogi ale uznaliśmy, że to świetna okazja do tego, żeby spędzić cały weekend w tym mieście. Od razu zarezerwowaliśmy sobie hotel na ten weekend.

Pokazy baniek mydlanych bardzo nam się spodobały

wyjątkowy pokaz baniek mydlanych we WrocławiuOkazało się, że jest to niezwykle popularny festiwal w okolicy. Było ciężko nawet znaleźć hotel na czas festiwalu. To był naprawdę wyjątkowy pokaz baniek mydlanych we Wrocławiu. W trakcie festiwalu główną atrakcją były pokazy baniek. Ale za to nie byle jakie pokazy! Część pokazów polegała na puszczaniu baniek mydlanych przez ludzi, ale były prezentowane też specjalne maszyny do produkcji kolorowych baniek. Były również pokazy baniek mydlanych w specjalnym igloo. Była to specjalna chłodnia, w której puszczane bańki mydlane po chwili zamarzały. Było to spektakularne i niesamowite. Na miejscu można było wziąć udział w wielu bańkowych warsztatach. Większa część była przeznaczona dla dzieci, ale znalazły się też odpowiednie warsztaty dla dorosłych. Dotyczyły one tego jak płyn jest najlepszy do baniek, jak zrobić taki koncentrat mydlany domowym sposobem, a także jak poprawnie puszczać bańki mydlane, żeby były trwałe i długo cieszyły oczy. Dowiedziałam się także, że najlepszą pogodą na puszczanie baniek są wilgotne i pochmurne dni. Słońce, choć bańki pięknie się skrzą w jego promieniach wcale tak dobrze nie służy na trwałość baniek. Pokazy były niezwykle udane. Pogoda dopisała. Oprócz tego, na miejscu było wiele ciekawych atrakcji. Można się było naprawdę zauroczyć mydlanymi pokazami. Dowiedzieliśmy się też, że jest to impreza cykliczna.

Jestem przekonana, że za rok wybierzemy się tutaj z mężem znowu. Tym razem dużo wcześniej zarezerwujemy hotel, bo ta impreza przyciąga naprawdę bardzo dużo ludzi do Wrocławia. I wcale się nie dziwię. Pokazy się naprawdę wyjątkowe i jeśli tylko pogoda dopiszę to można spędzić tutaj dwa bardzo udane dni. Festiwal jest na tyle duży i różnorodny, że nawet przed dwa dni ciężko obejść wszystko.