Kiedy pojawiają się w życiu dzieci, to wiele rzeczy, które do tej pory były normalną częścią życia mojego czy mojego męża, musi iść w odstawkę. To normalne i to się dzieje praktycznie w każdej rodzinie. Dzieci zmieniają po prostu priorytety. Trzeba jednak przyznać, że moment, w którym z aktywnego życia przechodzimy w bardzo statyczny tryb, to zmienia się wszystko – i organizm i psychika. W końcu, gdy dzieci zaczęły być bardziej samodzielne, postanowiliśmy z mężem zrobić coś dla siebie.

Bydgoska szkoła tańca towarzyskiego

bydgoszcz - taniec towarzyskiGdy tylko upewniliśmy się, że bylibyśmy w stanie parę razy w tygodniu wybrać się gdzieś w celu spędzenia tego czasu specjalnie na swoje potrzeby, to od razu zaczęliśmy rozglądać się za czymś konkretnym. Myśleliśmy żeby robić coś, co pomogłoby nam odzyskać trochę naszej fizyczności. Wcześniej byliśmy bardzo aktywni, ale rzecz jasna przy dzieciach to się zmieniło. W końcu pojawił się temat tańca. Na każdej imprezie z muzyką razem z mężem szaleliśmy na parkiecie i byliśmy znani z tego, że uwielbiamy tańczyć i się wygłupiać. Stwierdziliśmy więc, że zobaczymy, co ma nam pod tym względem do zaoferowania nasze miasto, w którym mieszkamy, czyli Bydgoszcz – taniec towarzyski wpadł nam w oko jako pierwszy. Kiedy poczytaliśmy trochę o tym miejscu i formie tańca, to niby nam się to wszystko podobało, ale przyznamy, że trochę się tego obawialiśmy. Musieliśmy bowiem po bardzo długiej przerwie iść i poruszać się wśród obcych ludzi, a trochę się tego oduczyliśmy i się od tego odzwyczailiśmy. Jednak chęć zrobienia czegoś dla siebie zwyciężyła i zapisaliśmy się na najbliższe zajęcia. Na nich to już od samego początku poczuliśmy, jakbyśmy znaleźli się w grupie, którą znamy od dawna. Wszyscy byli mili, a sama nauka tańca szła bardzo szybko i bardzo przyjemnie. Poczuliśmy się ponownie młodsi o kilkanaście lat.

Teraz chodzimy na naukę tańca towarzyskiego regularnie. Ten dryg i rytmika szybko do nas wróciły i szczerze powiedziawszy jesteśmy już chyba czołówką w naszej grupie. Może trochę to nieskromne, ale jak dla mnie pokazuje to doskonale, z jak świetnymi specjalistami pracujemy i jak świetnie potrafią oni dotrzeć do swoich uczniów. Nawet takich, którzy swoje lata już mają i od tak dawna kompletnie się nie ruszali.