Zbudowano transformator do przesyłania energii z jednego obwodu do drugiego za pomocą sprzężenia magnetycznego. W transformatorze nie ma żadnych ruchomych części, wykorzystuje on uzwojenia, jedno uzwojenie gwintowane lub wiele sprzężonych uzwojeń, i zwykle rdzeń magnetyczny, który umożliwia transformatorowi skupienie strumienia magnetycznego.

Części i konstrukcja transformatora

transformatory 230v/24vPrąd przemienny wytwarza strumień magnetyczny w rdzeniu, przechodząc przez pierwsze uzwojenie, indukując napięcie w pozostałych. Może przetwarzać wysokie i niskie napięcia, nie może przekształcać prądu przemiennego w stały. Jeden wspólny projekt rdzenia laminowanego jest wykonany z przeplatanych stosów blach stalowych w kształcie litery E pokrytych kawałkami w kształcie litery I, co prowadzi do nazwy „transformatory 230v/24v E-I”. Taki projekt ma tendencję do wykazywania większych strat, ale jest bardzo ekonomiczny w produkcji. Rdzeń cięty lub rdzeń typu C wykonuje się przez owinięcie stalowej taśmy wokół prostokątnego kształtu, a następnie połączenie warstw. Następnie jest cięty na dwie części, tworząc dwa kształty w kształcie litery C, a rdzeń jest łączony przez połączenie dwóch połówek w kształcie litery C za pomocą stalowego paska. Mają one tę zaletę, że strumień jest zawsze zorientowany równolegle do ziaren metalu, co zmniejsza opór. Efektem laminowania jest ograniczenie prądów wirowych do wysoce eliptycznych ścieżek, które otaczają niewielki strumień, a tym samym zmniejszają ich wielkość. Głównym obszarem badań jest opracowanie prostowników wyższej częstotliwości, które mogą rektyfikować częstotliwości terahercowe i świetlne. Urządzenia te są stosowane w optycznej detekcji heterodyny, która ma niezliczone zastosowania w komunikacji światłowodowej i zegarach atomowych. Innym potencjalnym zastosowaniem takich urządzeń jest bezpośrednia rektyfikacja fal świetlnych wychwytywanych przez małe anteny, zwanych nantennami, w celu wytworzenia energii elektrycznej prądu stałego. Uważa się, że układy anten mogą być bardziej wydajnym sposobem wytwarzania energii słonecznej niż ogniwa słoneczne.

Silnik obraca się zgodnie z częstotliwością prądu przemiennego i okresowo odwraca połączenia z obciążeniem w momencie, gdy prąd sinusoidalny przechodzi przez przejście przez zero. Styki nie muszą przełączać dużego prądu, ale muszą być zdolne do przenoszenia dużego prądu w celu zasilania silników trakcyjnych prądu stałego lokomotywy. Bardziej wydajną alternatywą dla regulatora napięcia bocznikowego jest aktywny obwód regulatora napięcia.