Wycieczki i obcowanie z naturą to dla wielu osób najlepsza odskocznia od rzeczywistości, która pozwala odetchnąć i naładować baterie. Nie ma nic lepszego niż nocowanie w namiocie na łonie przyrody i poranna kawa zaparzona nad ogniskiem czy na turystycznym palniku gazowym. Wiele osób potrzebuje takich wypadów, aby odstresować się od codziennych zmartwień.

Odkażająca tabletka do wody

tabletki uzdatniające wodęNiektórzy chcąc tanio podróżować po świecie nocują w namiocie wśród natury. Chcąc podróżować z plecakiem i namiotem, musimy pamiętać, aby w plecaku znalazły się tylko najpotrzebniejsze rzeczy, żeby nie dźwigać niepotrzebnego ciężaru podczas podróży. Na takie eskapady warto mieć zawsze jakieś zapasowe, awaryjne jedzenie, które się nie psuje, na przykład różnego rodzaju konserwy i obowiązkowo manierkę czy butelkę z wodą. Człowiek wytrzyma bez jedzenia wiele dni, jednak bez wody może być już ciężko. Dlatego zawsze podczas dłuższych wycieczek warto mieć ze sobą tabletki uzdatniające wodę, które mogą nam nieraz uratować życie. Jeśli utkniemy gdzieś na dłużej na łonie przyrody i skończy nam się nasz zapas wody, warto wówczas znaleźć jakiekolwiek źródło wody. Może to być nawet zwykła kałuża wody w lesie, jeśli w pobliżu nie ma żadnej rzeki czy jeziora. Taką wodę nabieramy do jakiegokolwiek naczynia, a następnie dodajemy do niej tabletkę, która odkazi nam wodę ze wszystkich niebezpiecznych bakterii i po jej rozpuszczeniu nasza woda będzie zdatna do picia.

Warto pamiętać o niezbędnych rzeczach wybierając się w taką podróż. Tak samo jak scyzoryk czy apteczka, ważne są takie tabletki, dzięki którym będziemy mogli uzdatnić wodę z jakiegokolwiek źródła, nawet najbardziej zanieczyszczonego. Zajmują one niewiele miejsca w plecaku, a mogą okazać się przydatne w najmniej oczekiwanym momencie.