Z wiekiem, kiedy skóra przestaje produkować kolagen oraz elastynę – stanowiące naturalne wypełnienie cery, pojawiają się pierwsze zmarszczki. Współczesna dermatologia wychodzi naprzeciw wszystkim, tym którzy zmarszczkom chcą powiedzieć stanowcze NIE. Aktualnie możliwe jest skuteczne zredukowanie nawet bardzo głębokich zmarszczek przy pomocy zabiegów kosmetologicznych oraz zabiegów medycyny estetycznej.

Metody usuwania zmarszczek

usuwanie zmarszczekJedną z najpopularniejszych metod usuwania zmarszczek jest kwas hialuronowy. Kwas hialuronowy to całkowicie naturalny składnik, który jest produkowany przez ludzki organizm i odpowiada za nawilżenie skóry, jednak w wyniku starzenia zawartość substancji w tkankach maleje. Jaki efekty daje zabieg usuwania zmarszczek kwasem hialuronowym? Przede wszystkim wypełnienie zmarszczek i widoczne wygładzenie skóry po iniekcji. Po wprowadzeniu substancji skóra staje się gładka oraz sprężysta, a także nabiera kolorytu. Zupełnie naturalnym zjawiskiem jest zaczerwienienie oraz obrzęk w miejscach podania substancji. Kwas hialuronowy daje natychmiastowe efekty, które mogą się utrzymać od 6 do nawet 12 miesięcy. Współczesna dermatologia proponuje również inne rozwiązania, jak między innymi usuwanie zmarszczek nićmi PDO. Modelowanie twarzy nićmi PDO staje się coraz popularniejszą metodą, a to za sprawą efektów, które zbliżone są do tych uzyskiwanych w chirurgii plastycznej. Zbieg ten jest szczególnie polecany w przypadku wystąpienia zmarszczek mimicznych, takich jak lwia zmarszczka lub zmarszczki na czole. Opadające policzki oraz rozmyte kontury twarzy również mogą być zniwelowane dzięki metodzie nici PDO. Pierwsze rezultaty są widoczne po około 2-3 miesiącach od zabiegu, kiedy to zmarszczki się wygładzają. Efektem zastosowania nici jest poprawa owalu twarzy, ujędrnienie i zagęszczenie skóry i przede wszystkim wygładzenie zmarszczek oraz lifting skóry. Oba zabiegi polecane są osobom dorosłym w każdym wieku. 

Kremy przeciwzmarszczkowe i pielęgnacja skóry nie zatrzymają procesu starzenia, z którym musi się zmierzyć każdy. Zabiegi medycyny estetycznej mogą cofnąć czas nawet o 10-15 lat, dlatego nigdy nie jest za późno na wykonanie pierwszego zabiegu. Usuwanie zmarszczek jest możliwe nawet gdy są już głębokie i utrwalone