Na pewnym etapie bycia nastolatką odkryłam w sobie bardzo duże zainteresowanie malarstwem i różnymi rodzajami sztuki. Zaczęłam chętniej sama malować, ale też bardziej dostrzegałam szczegóły w znanych obrazach i innych dziełach sztuki. Miałam wrażenie, że staję się coraz wrażliwsza na sztukę i zaczynało mi się to coraz bardziej podobać. Widząc, jak to na mnie działa, postanowiłam coraz bardziej zagłębiać się w te tematy.

Kupno albumu o dziewiętnastowiecznej sztuce polskiej

album polska sztuka XIX wiekSwoje nowe hobby starałam się realizować na wielu różnych płaszczyznach. Zaczęłam szukać różnych kursów malarstwa, malowałam sama w domu, próbowałam różnych technik. Oglądałam też wiele programów i poradników, ale najbardziej lubiłam obserwować sztukę. Nie zawsze można iść do muzeum czy galerii, by obrazy pooglądać, więc zbierałam też albumy o sztuce. Jako że szczególnie interesowała mnie kwestia sztuki dziewiętnastowiecznej, to chciałam znaleźć właśnie coś, co poruszałoby akurat tę tematykę. Trochę szukałam, aż w końcu natrafiłam na album polska sztuka XIX wiek. Nigdy nie miałam do czynienia akurat z tym albumem, ale bardzo mi się spodobał, bo oferował naprawdę całkiem spory zakres zbiorów z tego okresu w Polsce. Byłam zachwycona tym, co można było znaleźć w środku. Nie spodziewałam się, że jeszcze jakiś album albo książka mogą mnie do tego stopnia zaskoczyć, ale okazało się inaczej. Warto więc dalej szukać rzeczy ze swojego zakresu zainteresowań, bo nigdy nie wiadomo, na co można natrafić.

Teraz ten album zajmuje wyjątkowe miejsce nie tylko w mojej prywatnej biblioteczce dotyczącej sztuki, ale także w moim sercu. Okres XIX wieku i do tego w Polsce, to jeden z moich ulubionych okresów malarstwa, więc tym bardziej album był mi naprawdę wyjątkowo bliski.