Mimo, że na pierwszy rzut oka słupki betonowe mogą wydawać się mało znaczącym elementem naszych miast to ich zastosowanie i funkcje są nieocenione. Ich podstawowym zadaniem jest oddzielenie przestrzeni oraz zwiększenie organizacji. Najczęstszym miejscem, w którym spotkamy się z betonowymi słupkami będą więc przestrzenie wydzielone na parking. 

Zastosowanie słupków betonowych 

słupki parkingowe betonoweW coraz większej ilości miast brakuje miejsc parkingowych. Bardzo często kierowcy pozostawiają swoje samochody w miejscach do tego nie przeznaczonych. W takim przypadku zdecydowanie zastosowanie znajdą słupki parkingowe betonowe, które wydzielają przestrzeń parkingowe oraz oddzielają powierzchnię przeznaczoną dla pojazdów od tej dla pieszych. Beton jest najczęściej wybieranym materiałem do produkcji słupków w przestrzeni miejskiej. Jest on trwałym materiałem, który odporny jest na niekorzystne warunki atmosferyczne oraz akty wandalizmu, z którymi bardzo często mamy do czynienia w większych miastach. Ponadto jest on prosty w obróbce co pozwala na uformowanie właściwie każdego kształt. Najpopularniejszym wśród nich jest zdecydowanie kształt stożka. Jednak coraz częściej pojawiają się konstruowane na planie kwadratu, kuli czy prostokąta. Dzięki temu możemy uzyskać nowoczesny wygląd ulic miast. Mimo, że najczęściej spotykanym jest odcień szarości, co do koloru również mamy szeroki wybór. Wielu producentów oferuje również zamontowanie specjalnego uchwytu, umożliwiającego mocowanie łańcucha. 

Zastosowanie betonowych słupków jest wszechstronne. Jednak zdecydowanie prym wśród nich wiodą te przeznaczone na parkingi. Z pewnością nikogo to nie dziwi, gdyż dobrze zorganizowana przestrzeń parkingowa pozwala na zachowanie komfortu wśród kierowców oraz minimalizuje ryzyko stłuczek. Są one również zabezpieczeniem, które ochroni pieszych przed nadjeżdżającym kierowcą, który stracił panowanie nad pojazdem. Dlatego też spotykamy się z nimi również na chodnikach.