Styl boho świetnie wpisuje się w modę i od kilku sezonów nie traci popularności. Styl ten jest również inspiracją podczas organizacji wesel oraz urządzania wnętrz. Wybrałyśmy najładniejsze dodatki do mieszkania, które pozwolą zmienić twój salon lub sypialnię w niezwykle stylowe pomieszczenie.

Poszewki w stylu boho

poszewki dekoracyjne bohoW modzie boho wszystko kojarzy nam się z koronkami, wełnianymi splotami, kwiatowymi wzorami, frędzlami, powiewem lekkości i wolności. Ten trend powraca każdej wiosny i z każdym rokiem zyskuje nowych zwolenników. Nazwa „boho” pochodzi od bohemy artystycznej, czyli środowiska, które łamało konwenanse oraz normy i miało nietypowe podejście do sztuki. Jak sprawić, żeby przenieść lekkość do wnętrza? Nawet najbardziej minimalistyczne wnętrze potrzebuje czasem nutki odżywienia, a tę nadadzą dekoracyjne poduszki w stylu boho, jak również poszewki dekoracyjne boho. Pasują nie tylko do aranżacji w tym nurcie, ale również do mieszkań urządzonych w sposób skandynawski, rustykalny czy industrialny. Czym wyróżniają się poduszki dekoracyjne boho oraz jakie wybrać do swoich czterech kątów? Jedną z najbardziej rozpoznawalnych cech, którymi obdarzone są tego rodzaju poszewki, jak i całe aranżacje jest swoboda w łączeniu ze sobą kolorów i wzorów, które na pierwszy rzut oka ze sobą w ogóle nie współgrają. W całości, umiejętnie dobrane, tworzą niebanalne zestawienia i wspaniale ożywiają wnętrze, nadając mu charakter. To również umiłowanie naturalnych materiałów jak len, juta czy wełna.

Poszewki z ludowymi haftami i rustykalnymi zdobieniami, pozwalającymi odnaleźć się tym przytulnym dodatkom także we wnętrzach urządzonych w stylach innych niż skandynawski, to właśnie styl boho. Widoczne na poduchach etniczne inspiracje łączą się z nowoczesnymi rozwiązaniami we wnętrzach mieszkań. Poza tym, dominującymi kolorami poszewek są barwy ziemi oraz odcienie afrykańskiego krajobrazu spalonego na słońcu i pejzaże dzikich plemion.