Człowiek już od najmłodszych lat ma upodobanie do słodkiego smaku. Nic zatem dziwnego, że najmłodsi bardzo chętnie sięgają po różnorodne cukierki, batoniki oraz inne słodycze, które im smakują i najchętniej spożywałyby je nieustannie. Wielu rodziców chcąc sprawić przyjemność swoim pociechom podaje im słodkie przekąski, nie zdając sobie sprawy, jak negatywny wpływ na ich zęby ma cukier. Jest on bowiem bezpośrednią przyczyną próchnicy oraz różnorodnych problemów z zębami.

Dentyści dziecięcy dbają o zęby najmłodszych

Dentysta dla dzieci RzeszówWarto zatem ograniczyć jego spożywanie. Wielu rodziców błędnie myśli, że nie ma konieczności dbania o zęby mleczne tak dokładnie, jak o stałe. Jest to błędne przeświadczenie, które prowadzi do różnorodnych problemów i sprawia, że zęby dzieci nie wyglądają tak, jak powinny. Wizyta w gabinecie dentystycznym niestety często odbywa się wtedy, kiedy dziecko uskarża się na ból zęba, co również jest częstym błędem. Ważne jest, by systematycznie chodzić do dentysty, by dziecko nie bało się specjalisty i chętnie z nim współpracowało. Jeśli bowiem odwiedzimy dentystę w sytuacji, kiedy zęby dziecka bolą, wówczas będzie miało ono negatywne skojarzenia ze specjalistą. Warto zatem przywiązywać wagę do higieny jamy ustnej najmłodszych, rzadko kiedy podawać im słodycze oraz słodzone napoje, a także systematycznie odwiedzać specjalistę, jakim jest dentysta dla dzieci Rzeszów jest miastem, gdzie dobrych specjalistów nie brakuje, dbają oni o pozytywną atmosferę panującą w gabinecie, starają się, by był kolorowy i atrakcyjny wizualnie dla najmłodszych. Każde dziecko czuje się tutaj swobodnie, może pobawić się w poczekalni, a po zakończonej wizycie otrzymuje nagrodę w postaci naklejki albo dyplomu. Dzięki temu wizyty w gabinecie są dla naszej pociechy zdecydowanie mniej stresujące, a ona sama nie boi się fotela dentystycznego oraz lekarza. Warto zdawać sobie sprawę z faktu, jak istotny wpływ na stan zębów najmłodszych ma dbałość o higienę jamy ustnej już od pierwszych dni życia.

Ważne także, by dbać o dietę swoich pociech, a wspólne szczotkowanie zębów, wybieranie kolorowych szczoteczek oraz past mogą być dla dziecka wspaniałą zabawą. Systematyczne wizyty u dentysty powinny być normą i nie kojarzyć się dziecku z niczym negatywnym. Istnieje wówczas bardzo duża szansa, że zęby naszego dziecka będą zdrowe oraz zadbane, a wizyta u stomatologa nie będzie dla dziecka stresującym przeżyciem.