Wygląd zewnętrzny dla kobiet jest szczególnie ważny, dlatego tak często korzystają z przeróżnych zabiegów pielęgnacyjnych. Dbają o swoje ciało, ale przede wszystkim o twarz, ponieważ po niej często jesteśmy oceniani. Pożądany jest młody i promienny wygląd, ale z czasem skóra staje się wiotka i traci gęstość, przez co owal twarzy się zmienia. Zmarszczki są naturalnym zjawiskiem, które prędzej czy później każdego dotkną.

Do czego służą dermarollery?

dermarollerSalony kosmetyczne w całym kraju, oferują najróżniejsze zabiegi na ciało i twarz. Są one podzielone ze względu na efekt jaki dają. Jedne nawilżają, odżywiają, wygładzają lub też oczyszczają skórę. Powszechnie się uważa, że zabiegi przeprowadzane w salonach są znacznie bardziej skuteczne niż domowe, ale nie jest to prawdą, od kiedy na rynku pojawił się dermaroller. Jest to bardzo małe i proste w użyciu urządzenie, które pozwala skutecznie walczyć z wieloma problemami skórnymi. Przede wszystkim może on być stosowany na całym ciele, ponieważ dostępne są różne modele dermarollerów lub mają wymienne kartridże. Najważniejszym elementem w dermarollerze jest mała głowica w kształcie walca, na której znajdują się dziesiątki maleńkich igiełek. Mogą one być wykonane ze stali nierdzewnej lub też z tytanu. Ich długość sięga od dwóch dziesiątych do nawet pięciu milimetrów. Długość igieł powinna być dostosowana do miejsca, w jakim będziemy używać urządzenia. Do skóry na twarzy, wykorzystuje się najmniejsze igły, natomiast do obszarów na pośladkach i udach, można zastosować najdłuższe modele. Użycie dermarollera jest bardzo proste i każdy może go zastosować w domu. Należy jedynie pamiętać o właściwej dezynfekcji wałka z igłami i zastosowania przynajmniej kilkunastodniowej przerwy między zabiegami, aby skóra miała możliwość skutecznej regeneracji. 

Jest to jedno z nielicznych urządzeń kosmetycznych, które można samodzielnie wykorzystywać w domu. Kosmetolodzy zalecają, aby po wykonanym zabiegu rolowania skóry, nałożyć na nią odżywcze serum, preparaty mocno regenerujące czy nawilżające, ponieważ po nakłuwaniu skóry, jest ona bardziej podatna na działanie cennych składników. Powstałe mikro uszkodzenia, powodują, że skóra dostaje sygnał, że trzeba zwiększyć produkcję kolagenu, który odpowiada za elastyczność i młody wygląd skóry.