Buty dla zawodowych dżokejów różnią się od oficerek dla amatorów, pasjonatów jazdy konnej. Klasyczne, skórzane oficerki są dość sztywne i poleca się je dla osób średnio zaawansowanych. Po zakupie oficerek warto je rozchodzić i zabezpieczyć łydki przed otarciami. Oficerki to wyjątkowo solidne buty. Szyte są metodą rzemieślniczą, więc wymagają dopasowania, które trwa różnie: od kilku do kilkunastu tygodni. Dopasowanie butów jeździeckich zależy od intensywności ćwiczeń.

Buty dla amatorów jazdy konnej

oficerki jeździeckieIdealne buty do jazdy konnej wykonane są ręcznie, metodą rzemieślniczą. Specjalista od ubioru dla jeźdźców zna wszelkie tajniki tego fachu. Profesjonalne długie oficerki jeździeckie tworzone są z naturalnej skóry. Materiał na lata zapewni użytkowanie oficerek w sezonie zimowym i letnim. Buty chronią przed skręceniem kostki podczas ewentualnego upadku. Są tradycyjnym elementem stroju. Warto wiedzieć, że noszono je nie tylko w wojsku. Znane są od stuleci. Początkowo mogli je nosić jedynie mężczyźni, a dla szlachetnie urodzonych panów jazda konna była obowiązkiem. Z kolei kobiety zaczęły nosić oficerki wraz z postępem emancypacji. dlatego za tymi butami kryje się długa i bardzo ciekawa historia. Wybór oficerek to poważna decyzja. Przed dokonaniem zakupu warto przejrzeć asortyment sklepu internetowego. Można znaleźć oficerki z barwionej skóry, z eleganckim zamkiem, klamrami i innymi aplikacjami. Ceny to kwestia indywidualna. Zależą od warsztatu, który uszył oficerki i od rodzaju zastosowanej skóry oraz aplikacji z metalu. Także podeszwa oficerek jeździeckich pełni ważną rolę. Jej zadanie to stabilizacja i izolacja stopy. Dzięki eleganckim, skórzanym oficerkom można trenować jeździectwo w pełnym stroju. Pod spód warto dobrać długie skarpety bawełniane chroniące łydkę przed otarciami.

W sklepach z odzieżą jeździecką i różnorakimi akcesoriami można zakupić solidne, skórzane oficerki. Burty do jazdy konnej są jednym z ważniejszych elementów stroju. To od nich zależy wygoda jazdy. Szyciem oficerek na indywidualne zamówienie zajmują się profesjonalni rzemieślnicy. Takie buty służą przez wiele lat. Idealnie nadają się na każdą porę roku. Do oficerek poleca się specjalne skarpety do jazdy konnej. Chronią nogi przed zimnem i otarciami w czasie jazdy.