Bruksizm to ciągłe zgrzytanie i zaciskanie mimowolne zębów. Niesie to za sobą wiele skutków ubocznych, w tym zdrowotnych i estetycznych. Nieleczony bruksizm prowadzi do rozchwiania zębów, ścierania się szkliwa i odsłaniania się szyjek zębowych. Powoduje także migrenę, napięcia karku, bóle głowy i pleców. Bruksizm dotyka osoby w każdym wieku.

Najskuteczniejsza metoda wyleczenia z bruksizmu

leczenie bruksizmu botoksem krakówOstrzykiwanie twarzy toksyną botulinową jest bardzo skuteczną metodą w walce z bruksizmem. Jeśli chodzi o leczenie bruksizmu botoksem Kraków ma kilka salonów, w których to wykonują. Zastrzyki wykonane z toksyny botulinowej skutecznie rozluźniają wszystkie mięśnie szczęk. Dodatkowo niwelują nawyki zaciskania mięśni żwaczy. Lekarz oczywiście musi dopasować odpowiednią dawkę toksyny botulinowej w zależności od potrzeb pacjenta. Botoks, tak jak przy zabiegach minimalizujących zmarszczki, wprowadza się za pomocą mikroigły do mięśni tuż pod skórą. Dzięki zastosowanemu znieczuleniu miejscowemu zabiegi z toksyny botulinowej są praktycznie bezbolesne. Podczas karmienia piersią lub w ciąży nie należy wykonywać zabiegów. Przy problemach z krzepliwością krwi oraz przy miejscowych zakażeniach skóry zabieg jest odradzany pacjentom. Zabiegi wykonuje się w miarę potrzeb. Nie częściej jak raz na 4 miesiące.

Jest wiele przypadłości, które można wyleczyć w prosty sposób. Do takich należy bruksizm. Jedną z metod na uporanie się z ciągłym zgrzytaniem i zaciskaniem zębów jest wstrzyknięcie botoksu. Poprawia on  kształt twarzy nie tylko estetycznie. Przede wszystkim pomaga w wyeliminowaniu migreny związanej z zaciskaniem zębów. Taki zabieg można wykonać w wielu gabinetach medycyny estetycznej. Czasami wystarczy jeden zabieg by skutecznie pozbyć się problemu.