Uciążliwe owady latające, wpadają nam do domów każdego lata, uprzykrzając codzienne funkcjonowanie. Nie tylko denerwują i irytują, ale i roznoszą groźne dla zdrowia zarazki, boleśnie gryzą oraz straszą dzieci. Z nadejściem wiosny lubimy wpuszczać ciepłe powietrze do naszych domów, jednak przez otwarte okna wraz ze świeżym powietrzem zapraszamy także niechcianych gości.

Lampy owadobójcze w domu i w przemyśle

lampa uv na owadyWalka z dostającymi się do naszych domów owadami wydaje się być walką z wiatrakami. Wyganiamy je lub zabijamy, jednak prędzej czy później zawsze któryś wyląduje w naszym jedzeniu czy piciu, lub boleśnie nas użądli. Szczególnie niebezpieczne mogą okazać się użądlenia w przypadku osób cierpiących na alergię. Sytuacja ta grozi nawet wstrząsem anafilaktycznym. To zagrożenie zdrowia a nawet życia, któremu trzeba zapobiegać. Jednak nawet gdy nie mamy do czynienia z alergią, uporczywe owady potrafią skutecznie uprzykrzać życie, dlatego warto się przed nimi chronić, a na pewno skutecznie zmniejszać ich ilość w naszym domu. W sezonie wiosenno-letnim pomocna będzie lampa uv na owady. Urządzenia te sprawdzają się równie dobrze w warunkach domowych, jak i obiektach przemysłowych.  Lampa uv na owady wykorzystywana jest bardzo chętnie w sklepach spożywczych, piekarniach, cukierniach, kawiarniach, czy wszelkiego rodzaju punktach gastronomicznych. Przyda się także w sklepie mięsnym, jak również w ubojni. Urządzenia te pracują także w stajniach i oborach, na halach przemysłowych czy w magazynach, słowem wszędzie tam, gdzie obecność owadów jest niepożądana. Lampy owadobójcze różnią się między sobą sposobem unieszkodliwiania swoich ofiar. Sposób wabienia owada jest w każdym modelu taki sam, mianowicie jest to świetlówka emitująca promienie UV-A, atrakcyjne dla owada i bezpieczne dla człowieka. Sposób dalszego postępowania ze zwabioną ofiarą różni się w poszczególnych modelach.

Do dyspozycji mamy lampy rażące, lepowe oraz wiatrakowe. Wybór konkretnego modelu zależy przede wszystkim od miejsca jego przeznaczenia. Pierwsze urządzenie nie sprawdzi się w miejscach, gdzie mamy do czynienia z jedzeniem, oraz wszędzie tam, gdzie panują surowe normy sanitarne. Natomiast na użytek domowy i balkonowy będzie idealne. Dwie pozostałe lampy są bezpieczne sanitarnie, sprawdzą się zarówno w domu, jak i restauracji czy sklepie.