Coraz więcej rodziców zgłasza problemy wychowawcze ze swoimi dziećmi. Borykają się z ich stanami depresyjnymi, nerwicowymi a nawet schorzeniami psychicznymi. Mogą one być wynikiem długotrwałego stresu, braku perspektyw, zaburzonego poczucia bezpieczeństwa, nie bez znaczenia jest tutaj również czynnik genetyczny czy też predyspozycje rodzinne. Najważniejszą rzeczą jest jednak wczesna diagnostyka i skuteczne leczenie.

Czy w Łodzi znajdziemy psychologa dziecięcego?

polecany psycholog dziecięcy w łodziMałe dzieci są wyjątkowo wrażliwe, nawet niewielkie niepowodzenie może wywołać u nich poważne następstwa zdrowotne w postaci zaburzeń natury psychicznej. Rodzice muszą być wyjątkowo czujni, nawet delikatne objawy powinny stanowić sygnał mobilizujących ich do natychmiastowego szukania wsparcia u specjalisty. Bowiem psychika człowieka to bardzo delikatna i wrażliwa konstrukcja. Często bez pomocy doświadczonego specjalisty nie możemy liczyć na powrót do zdrowia i dobrego samopoczucia. Doskonale się tutaj sprawdzi polecany psycholog dziecięcy w Łodzi. Z jego konsultacji możemy skorzystać w polecanej poradni. W szybki sposób rozpozna problem i zaproponuje odpowiednią terapię a gdy zajdzie taka potrzeba leczenie farmakologiczne. Opieką psychologiczną zostanie objęte nie tylko dziecko, ale również jego rodzice a nawet rodzeństwo. Terapia to długotrwały proces wymagający cierpliwości i współpracy i wsparcia ze strony wszystkich. Rodzina musi nauczyć się dostrzegać problem, rozumieć jego przyczynę i radzić sobie ze wszystkimi następstwami. Dlatego tak ważną rzeczą jest kompleksowa terapia psychologiczna obejmująca wszystkich członków rodziny. Może ją zapewnić doświadczony i zaangażowany, oraz oddany pacjentom psycholog. Takiego właśnie specjalistę możemy znaleźć w Łodzi. Cieszy się dużym powodzeniem i zaufaniem pacjentów.

Psycholog jest specjalistą pomagającym diagnozować i leczyć problemy natury psychicznej. Z jego konsultacji możemy korzystać bezpłatnie bowiem leczenie jest dotowane z Narodowego Funduszu Zdrowia. Nie musimy również posiadać skierowania od lekarza pierwszego kontaktu. Pacjenci mogą korzystać z terapii indywidualnych lub grupowych w zależności od potrzeby i samopoczucia. Kontakt do poradni znajdziemy za pomocą przeglądarki internetowej lub ogłoszeń w mediach.