Szczury żyją na Ziemi znacznie dłużej od ludzi i nie jest dziwne, że ich system immunologiczny radzi sobie z wirusami, bakteriami, wirusami i mikroorganizmami, dużo lepiej od naszego. Jednak o ile szczury sa bardzo odporne i rzadko chorują, o tyle mogą być nosicielami wielu groźnych dla ludzi patogenów.

Krakowscy specjaliści od odszczurzania

szybka deratyzacja w krakowieSzczury, zarówno w miastach, jak i na wsi, podchodzą coraz bliżej ludzkich siedlisk, gdyż możliwość zdobycia pożywienia jest tam dużo łatwiejsze. Te zwierzęta są bardzo inteligentne i potrafią unikać zastawianych na nie pułapek i trujących preparatów, toteż w niektórych przypadkach konieczne są nowoczesne sposoby na ich pozbywanie się. Nie jest to jednak wymagane zawsze i jednak większość zleceń nie zahacza o działania niestandardowe. Walczenie ze szczurami na własną rękę może skończyć się podrapaniem lub pokąsaniem, a od tego, bardzo prosta droga do szpitala. Szacuje się bowiem, że aż 8 na 10 szczurów to nosiciele bakterii, wirusów i mikroorganizmów, które mogą stwarzać nie tylko zagrożenie dla zdrowia, ale i życia. Tu też trzeba wspomnieć o wściekliźnie, wirusowej chorobie mózgu, której te gryzonie również są nosicielami. Niestety, gdy zakażony osobnik podrapie lub pogryzie, konieczna jest seria bardzo bolesnych zastrzyków, a gdy rozpoznanie przychodzi zbyt późno, najczęściej dochodzi do śmierci. Zakazić od szczurów można się jednak nie tylko poprzez bezpośredni kontakt z ich pazurami lub zębami, ale też poprzez dotknięcie wydzielin ich gruczołów lub odchodów. Dlatego też, w przypadku zaobserwowania tych gryzoni w swojej bezpośredniej okolicy lepiej od razu skontaktować się ze specjalistami. Jeżeli potrzebna jest nam szybka deratyzacja w Krakowie do wyboru mamy ofertę kilku, naprawdę dobrych przedsiębiorstw odszczurzających. Wiele z nich działa w trybie całodobowym przez 7 dni w tygodniu, w związku z czym pora, jak i dzień zgłoszenia nie mają znaczenia.

Zdecydowanie nie warto wchodzić w rolę bohatera i stawać do pojedynku ze szczurami, ponieważ, pomimo, że okaże się ona zwycięska, możemy na jej skutek doznać poważnego uszczerbku na zdrowiu. Takie zwycięstwo będzie wówczas pyrrusowe, albowiem zakażenie rzadkimi lub bardzo mocnymi patogenami może skutkować długą hospitalizacją.