Niedawne odwiedziny w galerii sztuki sprawiły, że zapragnęłam w jakiś sposób urozmaicić swoje mieszkanie. Zostało ono urządzone w dosyć klasycznym stylu, który mi się podoba, jednak brakuje mu czegoś oryginalnego. Pomyślałam, że jakaś niebanalna dekoracja sprawi, że mieszkanie stanie się bardziej ciekawe. Musiałam jednak znaleźć coś, co będzie pasowało do aranżacji i jednocześnie wpadnie mi w oko.

Wybór obrazu olejnego w sklepie internetowym

obrazy olejne ze sklepu internetowegoNa samym początku zaczęłam się zastanawiać nad tym, jaki rodzaj dzieła sztuki najlepiej będzie pasował do mojego mieszkania. Poszczególne wnętrza nie należą do największych, dlatego od razu odrzuciłam spore rzeźby i inne przestrzenne elementy dekoracyjne. O wiele lepszym pomysłem wydało mi się powieszenie jakiegoś obrazu na jednej ze ścian salonu. Jest to główne pomieszczenie mojego lokum, w którym spędzam najwięcej czasu zarówno na co dzień, jak również wtedy, gdy odwiedzają mnie znajomi. Jest to więc bardziej reprezentacyjna część mojego mieszkania. Uznałam więc, że najlepiej będzie urozmaicić właśnie to pomieszczenie. Podczas poszukiwań natrafiłam na obrazy olejne ze sklepu internetowego. Bardzo zaskoczyła mnie ogromna różnorodność dostępnych motywów. Zostały one namalowane w najróżniejszych stylach i technikach. Obrazy olejne spodobały mi się jednak najbardziej, ponieważ taka tradycyjna sztuka ma według mnie niepowtarzalny charakter. Musiałam jednak wybrać jeden wzór, który najlepiej wkomponuje się w aranżację mojego salonu. Trudno było mi się zdecydować, ponieważ wiele takich dzieł sztuki mi się spodobało. Ostatecznie zdecydowałam się na obraz, którego kolorystyka świetnie współgra z barwami, które dominują w pomieszczeniu. Dzięki temu wnętrze stało się o wiele ciekawsze oraz bardziej przytulne.

Obrazy wydają mi się świetnym sposobem na urozmaicenie wnętrza. Taka dekoracja jest pierwszą rzeczą, którą zauważam po wejściu do swojego salonu. Moi goście byli zachwyceni, kiedy zobaczyli wybrany przeze mnie obraz. Powiesiłam go na ścianie, która znajduje się naprzeciwko drzwi. W pomieszczeniu tym dominuje dosyć stonowana, pastelowa kolorystyka. Na obrazie można zauważyć kilka ciemniejszych elementów, które dodatkowo wyróżniają go na tle jasnej ściany. Taka ozdoba świetnie sprawdziła się jako urozmaicenie aranżacji.