Dzieci bez względu na wiek i płeć lubią dobrą zabawę. Taką zapewnić mogą autka z silnikiem. Rodzajów takich samochodów w sklepach z zabawkami jest bardzo dużo. Ceny bardzo często zależą od wyposażenia takich samochodów. Zaczynają się od 500 złotych, a kończą nawet na 1500 złotych. Dzieciom wystarczą pojazdy, które będą mieć przede wszystkim kluczyk w stacyjce.

Wyposażenie aut na akumulator

terenowe autka dla dzieci na akumulator

Faworytami rodziców jeśli chodzi o samochody elektryczne są terenowe autka dla dzieci na akumulator. Ich konstrukcja jest bardzo mocna i stabilna. Szerokie koła, które są podgumowane zapewniają dobrą przyczepność nawet na śliskich powierzchniach. Wyposażenie pojazdu to między innymi pilot zdalnego sterowania 2.4G, gniazdo MP3 i USB, panel muzyczny, pasy bezpieczeństwa. Te ostatnie są bardzo ważne i dziecko powinno je mieć zawsze zapięte. Każdy pojazd na akumulator ma oczywiście pod maską akumulator 12V oraz silnik. Dodatkowo w zestawie dołączona jest ładowarka 220V oraz pilot, dzięki któremu rodzic może kierować pojazdem. Drzwi się otwierają co sprawia, że wchodzenie i wysiadanie z pojazdu jest bardzo łatwe.  Na podstawowym wyposażeniu mamy także świecące światła przednie i tylne oraz reflektor górny. Atrapy lusterek, blokady drzwi oraz otwierany bagażnik z tyłu pojazdu to kolejne wyposażenie. Samochodziki terenowe mają zamiast tylnego bagażnika atrapę dodatkowego koła co bardzo przypomina prawdziwe auto. Większość samochodów dla dzieci przeznaczonych jest dla jednego użytkownika. Są w sprzedaży autka dla dwójki dzieci lecz jest ich znacznie mniej. Autko kupujemy zazwyczaj do samodzielnego złożenia. Prosta instrukcja dołączona do zestawu w języku polskim ułatwia złożenie pojazdu. Maksymalna waga użytkownika to 25-30 kg.

Dzieci uwielbiają grające zabawki. Takie, które coś robią. Świecą, jeżdżą, wydają dźwięki. Do takich należą samochody na akumulator. Na w pełni naładowanym akumulatorze dziecko może jeździć nawet do dwóch godzin. Jest to czas, który zupełnie wystarczy na zabawę dla 3-5 latka. Zabawkowe pojazdy mają 12 miesięczną gwarancję. Dobrze użytkowany samochód posłuży także innym dzieciom. Autko waży około 10 kg dlatego jest dosyć lekkie. Mieści się do bagażnika i dlatego można je zabierać na różnego rodzaju dalsze wycieczki.