Szereg elementów wykonywanych z drewna cieszy się ogromną popularnością w sektorze aranżacji wnętrz. Tak samo branża meblarska w dalszym ciągu wykorzystuje ten materiał, w celu tworzenia wysokiej jakości, bardzo trwałych mebli. Oczywiście, tego rodzaju aranżacje wymagają specjalistycznej wiedzy oraz odpowiednich narzędzi, które pozwolą na realizację projektów rzemieślniczych na najwyższym poziomie. 

Gdzie wykorzystać rozety drewniane?

rozety drewnianeRozety to bardzo popularne motywy dekoracyjne. Występują tak samo przy okazji obiektów architektonicznych, jak też prac stolarskich, czy meblarskich. Ich urok tkwi w prostej formie geometrycznej, na planie której realizowany jest motyw. Najczęściej są to okręgi lub kwadraty. Natomiast sam motyw, związany z wykorzystaniem linii, owali, różnorodność samych pomysł, czy sięganie po motywy naturalistyczne, związane z kwiatami, czy innymi roślinami, przekładają się na możliwość stworzenia bardzo estetycznego i ciekawego wizualnie elementu dekoracyjnego. Drewno jest bardzo popularnym materiałem, które ma szerokie zastosowanie w wielu obszarach, dlatego rozety drewniane również cieszą się sporym uznaniem ze strony dekoratorów wnętrz i nie tylko. Gdzie można wykorzystać tego typu elementy? Bez wątpienia świetnie komponują się z innego rodzaju elementami drewnianymi, jak meble. Z powodzeniem mogą tworzyć także samodzielną kompozycję ozdobną. W przypadku rozwiązań architektonicznych, rozety stanowiły fragmenty okien lub fasady, wtedy jednak wykonywane były z innego typu materiałów. Te, realizowane w drewnie, mogą stanowić doskonałe uzupełnienie drewnianej balustrady przy okazji schodów. Dodatkowym atutem jest możliwość wykorzystania różnego typu barwników, czy preparatów przeznaczonych do zabezpieczenia i konserwacji drewna, co także pozwala na stworzenie konkretnego koloru rozety.

Oczywiście, piękno drewna tkwi w jego strukturze, widocznych słojach, dlatego niejednokrotnie najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie rozwiązań, które pomogą w uwidocznieniu piękna tego materiału. Elementy tego typu świetnie komponują się zarówno z przestrzeniami surowymi, jak również klasycznymi, co przekłada się na wszechstronność rozwiązań z drewna, tak samo w zakresie meblarskich, jak również dekoracyjnym, czy użytkowym.