Folia antywłamaniowa jest bardzo dobrym zabezpieczeniem do wszystkich obiektów, w których montaż krat zabezpieczających jest niemożliwy, lub mógłby znacząco pogarszać wygląd budynku. Antywłamaniowe folie są bodaj najskuteczniejszymi zamiennikami tradycyjnych krat, a po umiejętnym nałożeniu na powierzchnię szyby stanowią przeszkodę niemal nie do pokonania dla osób chcących wtargnąć na teren zabezpieczony.

Folie zabezpieczające do okien wielkoformatowych

najlepsze folie antywłamaniowe we wrocławiuFolia antywłamaniowa wykonana jest z tworzywa sztucznego o wysokiej wytrzymałości i elastyczności umożliwiającej nie tylko utrzymanie rozbitego okna w miejscu, ale również powstrzymywanie prób wtargnięcia do wewnątrz budynku. W przeciwieństwie do większości folii dekoracyjnych czy użytkowych jest ona całkowicie przezroczysta i w żadnym stopniu nie zakłóca widoczności z okna. Najczęściej stosowanym rodzajem folii jest odmiana nakładana wyłącznie na zewnętrzną część okna, powstrzymująca próby wejścia do obiektu. Wariant nakładany na wewnętrzną część, natomiast, znacznie lepiej utrzymuje stłuczone szyby w oryginalnym położeniu. Najskuteczniejsze są jednak folie które montowane są po obu stronach okien, gdyż łączą one zalety folii zewnętrznych i wewnętrznych, zwłaszcza w przypadku gdy nakładane są na okna wielkoformatowe, powszechnie obecne w wielu galeriach handlowych czy obiektach biurowych, do których nie zaleca się pojedynczych folii z racji dużej powierzchni okna, która miałaby być utrzymana przez jedną warstwę folii. Wedle opinii użytkowników, można dostać najlepsze folie antywłamaniowe we Wrocławiu, u producenta oklein okiennych oraz właśnie folii zabezpieczających. Folie wrocławskiego producenta spełniają bowiem nie tylko wymagania bezpieczeństwa, ale na życzenie mogą być również upodobnione do reklamowych oklein, czy też folii przeciwsłonecznych.

Najczęściej zamawianymi są warianty folii posiadające warstwę materiału ograniczającego dostęp promieni ultrafioletowych do wnętrza budynku, przydatne zwłaszcza przy odsłoniętych stanowiskach pracy, gdzie nie ma możliwości zainstalowania rolet czy zasłon. Folie te mogą więc być zarówno zabezpieczeniem jak i wyposażeniem użytkowym, i doskonale sprawdzają się w nowoczesnych budynkach, mających wiele szklanych ścian o bardzo dużej przekątnej.