Każda osoba, która chce, aby wnętrze jej domu wyróżniało się pośród innych, interesuje się pięknymi, designerskimi akcesoriami do wnętrz. Jednym z tego typu akcesorium jest żyrandol, który może być jednym z najbardziej ciekawych elementów każdego wnętrza. Wiedząc to, producenci proponują niebanalne typy żyrandola, które są zaprojektowane tak, aby mogły  w bardzo dobry sposób komponować się z wystrojem danego pokoju. Jakie mogą być zatem przykłady żyrandola designerskiego?

Żyrandole typu designerskiego do każdego wnętrza

designerskie żyrandoleDzięki dużemu wyborowi żyrandoli dla wnętrz, możliwe jest na przykład wybranie żyrandola, który idealnie będzie komponował się zimnym wystrojem wnętrza. Designerskie żyrandole są zatem często projektowane z użyciem srebrnych kolorów. Duża część żyrandoli tego typu jest zaprojektowana w taki sposób, aby mogła być używana w pokojach gościnnych, czy innego typu prywatnych pomieszczeniach. Żyrandole typu designerskiego mogą zatem być zaprojektowane w bardzo tradycyjny sposób, a swoim wyglądem mogą nawiązywać do tradycyjnych żyrandoli historycznych lub w typie retro. jednak designerskie żyrandole są także projektowane w bardziej nowoczesny sposób. przykładem tego typu żyrandola są przede wszystkim specjalnie zaprojektowane żyrandole niesymetryczne, lub takie, które wykorzystują nietypowe figury geometryczne, które mogą pełnić funkcję kloszy do lamp. Duża część żyrandoli jest także wykonywana z tworzyw odpornych na upływ czasu. To szczególnie ważne w przypadku wszystkich żyrandoli, które mogą być zabezpieczone przed matowieniem oraz inną zmianą ich wyglądu. Dlatego producenci wykorzystują najwyższej jakości metale poddane procesowi galwanizacji, lub tworzywa sztuczne, które są odporne na zarysowania i blaknięcie kolorów. Dzięki temu kupując wysokiej klasy żyrandol mamy pewność że wybieramy produkt na długie lata.

Żyrandole typu designerskiego są także projektowane w taki sposób, ażeby mogły być ozdobą każdego pomieszczenia. lampy wiszące są zatem wykonywane dwojako. jedne mogą być bardzo rozbudowane, a co za tym idzie pasujące do wnętrz w starym typie. inne zaś mogą być niezwykle skromne i ascetyczne, co idealnie współgra z zimnymi i oszczędnymi w wystrój wnętrzami wielu domów oraz mieszkań prywatnych.