W związku z wyjściem Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, obecnie stosowana jest odprawa celna dla wszystkich przesyłek wysyłanych do Polski z Anglii, Szkocji oraz Walii. Warto więc dokładnie poznać szczegóły odpraw celnych paczek do Polski, aby bezproblemowo dotarły one do adresatów.

Usługi kurierskie z Anglii do Polski

rekomendowany kurier z anglii do polskiW przypadku przygotowywania przesyłki kurierskiej wysyłanej do Polski, należy określić czy Nadawcą jest osoba indywidualna czy firma. W razie wysyłek B2B lub B2C konieczne jest wskazanie numeru EORI nadawcy, natomiast EORI odbiorcy będzie opcjonalny. Należy pamiętać, że w przypadku wysyłki towarów niehandlowych, których warto przekroczy 45 euro, konieczne może być opłacenie przez odbiorcę podatku VAT, zgodnie z polskimi przepisami. Konieczne jest także wyszczególnienie przedmiotów znajdujących się w paczce. W razie wysyłki kilku przedmiotów, konieczne jest wymienienie ich wszystkich, podanie liczby sztuk oraz warto pojedynczej sztuki. Zarówno firmy kurierskie, jak i służby celne wymagają używania kody taryfy celnej. Dobrym wyborem będzie rekomendowany kurier z anglii do polski. Należy także pamiętać, iż odprawa celna jest skomplikowanym procesem. Ma ona służyć temu, aby służby celne obu krajów miały kontrolę nad wywożonymi oraz przywożonymi towarami, a także właściwym odprowadzeniem podatku VAT od tych towarów. Nie wszystkie paczki są szczegółowo sprawdzane pod kątem zgodności zadeklarowanej zawartości z dokumentami, jak również pod względem wartości. Jeżeli jednak paczka zostanie poddana kontroli i okaże się, że są w niej towary niedozwolone, albo niezgodne z opisem, możliwe jest zatrzymanie całego transportu przewoźnika oraz pociągnięcie do odpowiedzialności przed służbami celnymi. Dlatego tak ważne jest to, aby wysyłać wyłącznie dozwolone przedmioty oraz precyzyjnie określać zawartość przesyłek, a także wartość towarów.

Jak widać powyżej, procedury dotyczące przesyłek kurierskich z Anglii do Polski znacznie się zmieniły po wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Niestety wiąże się to z większą liczbą obowiązków oraz koniecznością dopełnienia istotnych formalności. Jest to utrudnienie zarówno dla osób korzystających z usług kurierskich, jak i dla samych przewoźników, a także znacznie wydłuża czas wysyłki.