Folie typu 3M są wysokiej jakości materiałami stworzonymi z myślą o ich nakładaniu na karoserię samochodów. Wielu kierowców dba o swoje pojazdy i zależy im na utrzymaniu lakieru w jak najlepszym stanie. Dzięki temu karoseria jest chroniona przed wieloma szkodliwymi czynnikami, a do tego prezentuje się niezwykle estetycznie, zupełnie jak nowy lakier.

Zalety rakli do nakładania folii 3M

rakla do folii 3mAby folia prezentowała się doskonale na samochodzie i aby idealnie spełniała swoje zadania ochronne, konieczne jest nałożenie jej we właściwy sposób na oryginalną warstwę lakieru. Ważne jest właściwe dociskanie folii do karoserii we wszystkich miejscach w sposób równomierny, tak aby uniknąć niedoklejonych miejsc, itp. Do takich zadań wykorzystuje się narzędzie, jakim jest rakla do folii 3M. Jest to mały przedmiot, który stanowi podstawowy element wyposażenia każdego specjalisty zajmującego się oklejaniem samochodów foliami dekoracyjnymi i ochronnymi. Miękkie rakle pozwalają na równomierną i bezproblemową aplikację folii do różnych, nawet nieregularnych powierzchni, natomiast twardsze egzemplarze służą do końcowego dociśnięcia elementu dekoracyjnego, tak aby usunąć spod niego ewentualne pozostałości wody, powietrza, itp. Rakle są małe, poręczne i bardzo łatwe w użytkowaniu. Wykonane są z materiałów gwarantujących trwałość oraz wieloletnią niezawodność. Nic więc dziwnego, że sięga po nie wielu profesjonalistów.

Na rynku dostępnych jest wiele sklepów stacjonarnych oraz internetowych, które zajmują się dystrybucją rakli przystosowanych do nakładania folii 3M na samochody. Oznacza to, że każdy profesjonalny zakład usługowy specjalizujący się w oklejaniu samochodów, może bez większych problemów znaleźć oferty obejmujące akcesoria dopasowane do konkretnych wymagań.