Użytkownicy samochodów osobowych mają czasem problem z załadowaniem całego ekwipunku do bagażnika swojego auta. Robiąc przeprowadzkę, przewożąc materiały budowlane czy sprzęt ogrodniczy pożytkują się wtedy przyczepką. Na takie zadania okazuje się ona bardzo pomocna. Podobnie czynią przedsiębiorcy, dla których auto, które posiadają, okazuje się niewystarczające.

Zastosowania przyczep ciężarowych

przyczepy ciężaroweŁatwym sposobem zwiększającym możliwości bagażowe samochodu są przyczepy. Dla firm, których zadaniem zostało przewiezienie ciężkiego ładunku jest to bardzo dobre rozwiązanie. Wieloosiowe przyczepy ciężarowe, które można obecnie spotkać na rynku, są zazwyczaj bardzo dobrej jakości i wykonane ze stali nierdzewnej. Można je konfigurować w dowolny sposób. Przedsiębiorca, w zależności od potrzeb, ma możliwość wyboru zarówno odpowiedniej ładowności przyczepy, o której mówi najważniejszy parametr – dopuszczalna masa całkowita, jak i zabudowy. Zgodnie z przepisami można spotkać te, których zakres dmc wynosi od 800 kg do 3500 kg. Takie przyczepy ciągnięte są przez samochody ciężarowe, dlatego firmy korzystające z takiego rozwiązania muszą mieć zatrudnionych kierowców, którzy ukończyli kurs prawa jazdy kategorii C i kwalifikację na przewóz towarów. Odnośnie zabudów przedsiębiorcy mogą znaleźć wiele rodzajów. Często można spotkać modele z plandeką i stelażem chroniące transportowany towar czy materiał oraz z samą burtą, a wyposażoną między innymi w podłogę antypoślizgową. Popularnymi przyczepami ciężarowymi są lawety przeznaczone do przewożenia samochodów, sprzętu budowlanego czy rolniczego. Występują również te transportowania zwierząt, takich jak konie bądź krowy. Zresztą zastosowanie przyczep ciężarowych jest wielorakie. Firmy budowlane mogą je wykorzystywać w dowozie minikoparek lub większych maszyn. Powstają również przyczepy , dzięki który transportowcy są w stanie przewieźć dowolne miejsce łodzie i sprzęt wodny. Dla firm chcących się promować produkowane są również mobilne reklamy ciągnięte przez samochody.

Jak widać, przyczepa ciężarowa ma wiele zastosowań z czego często korzystają przedsiębiorstwa. Dzięki temu zwiększają swoje możliwości przewozowe, stają się bardziej mobilne i mogą poszerzyć asortyment swoich usług. Może to wpłynąć pozytywnie na wzrost dochodu firmy, a tym samym jej rozwojowi.