Nie każdy rodzic może sobie pozwolić na samodzielne sprawowanie opieki nad dzieckiem do szóstego roku życia, kiedy to konieczne jest zapisanie malucha do szkoły podstawowej. Zanim to nastąpi, mogą oni posłać dziecko do żłobka i przedszkola.

Dla kogo są przeznaczone przedszkola?

przedszkole wilanówNa rynku działa nawet kilkaset przedszkoli państwowych i prywatnych, które każdego roku przyjmują tysiące dzieci na okres trzech lat. Młodsze dzieci można zapisywać do żłobków, natomiast w momencie pójścia do przedszkola, muszą one już być odpieluchowane. Przeważnie dzieci w wielu trzech lat nie mają kłopotu z sygnalizowanie swoich potrzeb fizjologicznych. Jeżeli interesuje nas w Warszawie dobre przedszkole Wilanów jest dzielnicą, w której na pewno je znajdziemy. Dział tu kilkanaście państwowych i prywatnych placówek, które przyjmują rocznie około pięćdziesięciu maluchów. Rodzice najczęściej wybierają placówki, które znajdują się najbliżej miejsca zamieszkania lub zatrudnienia, aby nie mieć kłopotu z zaprowadzaniem i odbieraniem dzieci. Przeważnie takie placówki są otwarte od szóstej trzydzieści do siedemnastej, aby każdy pracujący rodzic mógł spokojnie przyprowadzić malucha przed pracą i odebrać po jej skończeniu. W czasie pobytu w przedszkolu, dzieci mają zapewnione pełne wyżywienie, odpowiednią opiekę doświadczonych pań przedszkolanek oraz różne zajęcia dodatkowe, które rozwijają umiejętności dzieci. Przedszkole również przygotowuje maluchy do pójścia do szkoły, zwłaszcza w ostatnim roku pobytu w nim.

Obecnie jest normą, że przedszkolaki uczą się języków obcych, mają zajęcia z robotyki czy teatru, ponieważ placówki kładą duży nacisk na wszechstronną edukację dostosowaną do wieku dzieci. Z pewności trzy lata spędzone w przedszkolu będą świetną inwestycją w rozwój dziecka.