Zegarki sportowe są bardzo popularne, nawet wśród osób nie związanych ze sportem. Mają one bowiem szereg udogodnień, które przydają się nie tylko podczas treningu, ale również i na co dzień. Zapaleni sportowcy i outdoorowcy preferują natomiast znacznie bardziej rozbudowane zegarki, głównie te które zostały zaprojektowane z myślą o użytkownikach wojskowych czy służbach mundurowych.

Zegarek Garmina dla profesjonalistów

precyzyjny garmin tactixZegarki Garmina są bardzo rozpowszechnione wśród entuzjastów zegarków sportowych, oraz wśród wszystkich tych osób, które potrzebują niezawodnego narzędzia wielofunkcyjnego, jakim obecnie są zegarki elektroniczne. Jednym z takich zegarków jest precyzyjny Garmin Tactix, znany bardzo dobrze użytkownikom wojskowym, dla których został pierwotnie stworzony. Jest to jeden z niewielu zegarków które na bieżąco aktualizują informację o strefie czasowej w której się znajdują i dopasowują do niej wyświetlany czas oraz informacje pogodowe, o ile podgląd takich został ustawiony przez użytkownika zegarka. Dzięki temu są bodaj najdokładniejszymi zegarkami jakie można dostać, i nawet w przypadku ręcznego przestawienia czasu będą wskazywać datę pobraną z lokalizatora. Jak przystało na wojskowe zegarki, wszystkie modele z serii Tactix posiadają wzmocnione obudowy z tytanu i tworzywa sztucznego o podwyższonej twardości. Mogą być zanurzane na głębokość sięgającą maksymalnie trzydziestu metrów, dzięki czemu mogą być używane przez nurków zawodowych, oraz znoszą bez uszkodzeń nacisk około pięćdziesięciu ton. Ich zalety nie kończą się jednak na trwałości, gdyż zegarki te chwalone są przede wszystkim za wielozadaniowość. Każdy zegarek z serii Tactix pozwala na błyskawiczne instalowanie lub usuwanie aplikacji w pamięci, i dostosowywanie ich do potrzeb użytkownika.

W razie potrzeby, aplikacje można również pobrać ze strony Garmina, gdzie znajdują się wszystkie programy uzupełniające do bieżąco obsługiwanych urządzeń. Zegarki Tactix są również bardzo komfortowe, gdyż zaprojektowano je z myślą o bardzo długim czasie noszenia. Wewnętrzna część pasów jest więc obszyta bardzo przyjemną w dotyku syntetyczną tkaniną termoaktywną, która doskonale wymienia powietrze, nie powoduje obtarć czy dyskomfortu, i znacznie poprawia komfort noszenia zegarka.