Suche mury w starych budynkach to marzenie wielu ich właścicieli. Wystarczy tylko przejść się po warszawskiej starówce i porozmawiać, z właścicielami kamienic, aby dowiedzieć się o co chodzi. Wszechobecna wilgoć spowodowana słabą jakością izolacji lub jej całkowitym brakiem sprawia, że właściciele budynków mają z nią spory problem. W wielu przypadkach decydują się oni na usługę osuszania murów, która pozwala w bezinwazyjny sposób naprawić izolację fundamentów.

Do osuszania murów w Warszawie zatrudnia się fachowców

fachowe osuszanie murów warszawaWarszawskie firmy, które zajmują się osuszaniem murów stawiają przede wszystkim na jakość. Bo choć wiadomo, że nowoczesne metody są skuteczne, to jednak ewentualne błędy związane z ich niewłaściwym wykonaniem mogą przynieść fatalne skutki i być bardzo kosztowne. Dlatego też powinniśmy być ostrożni podczas wybierania konkretnej oferty i nie szukać tylko i wyłącznie pod kątem kosztów. Na takie usługi jak fachowe osuszanie murów Warszawa posiada duże zapotrzebowanie ze względu na liczne stare kamienice i budynki. Niestety to powoduje, że na rynku powstało wiele firm, o nie zawsze dobrej renomie. Trzeba wybrać spośród nich tylko sprawdzonych fachowców, aby mieć pewność, że osuszone ściany nie będą już więcej zawilgocone. Iniekcja wgłębna to najskuteczniejsza metoda naprawy izolacji w starych murach. Polega na wstrzyknięciu płynu izolacyjnego w mur, przez co staje się on nieprzepuszczalny. Można przy tym popełnić wiele błędów, takich jak zbyt małe zagęszczenie punktów iniekcyjnych, co utworzyłoby miejsca niezaizolowane, przez które woda dalej by przechodziła. Aby odpowiednio zagęścić taką liczbę trzeba mieć naprawdę spore doświadczenie. Innym błędem jest izolacja niewłaściwych miejsc w ścianach, z pominięciem tych, przez które naprawdę przechodzi woda. Taka izolacja niestety nie pomoże naszym murom. Niestety o ewentualnych błędach dowiemy się dopiero po zakończeniu prac.

Najgorsze w tym wszystkim są koszty. Niefachowe firmy, które nieprawidłowo wykonają izolację wykonają całkiem kosztowną i czasochłonną pracę, która może się okazać nic niewarta. Niestety ewentualny zwrot kosztów często jest ciężko potem odzyskać. Z tego właśnie powodu przestrzegam przed wyborem nieodpowiednich firm do tych prac. Lepiej jest postawić na fachowców, którzy cieszą się długoletnią i dobrą opinią.