W zdecydowanej większości treny prywatne są ogrodzone, gdyż stanowi to najlepszy sposób zabezpieczenia posejsi przed nieproszonymi gośćmi. W zależności od miejsca, mogą one być wykonane z różnych rodzajów materiałów.

Jaki rodzaj ogrodzenia będzie najlepszy?

producent siatki ogrodzeniowejOgrodzenie przede wszystkim pełni rolę zabezpieczenia, które dobiera się pod względem przeznaczenia. Wokół domów mieszkalnych przede wszystkim są stawiane masywne i wysokie ogrodzenia, które często dają też nieco prywatności domownikom. Podobnie bywa na terenach firmowych. Jednak już w przypadku działek i ogrodów często są wybierane specjalne siatki ogrodzeniowe, które są wykonane z drutu. Może on być z zrobiobiony z kilku rodzajów stali, która przeważnie jest powlekana specjalnym preparatem, który zabezpiecza ją przed działaniem wilgoci, mrozu lub promieni słonecznych. Producent siatki ogrodzeniowej dostarcza ją w kilku kolorach i różnych szerokościach oraz wysokościach,l. Dzięki czemu bez kłopotu można je dostosować do indywidualnych potrzeb. Montaż takiej siatki wbrew pozorom jest bardzo łatwy i wymaga dokupienia słupków o odpowiedniej wysokości oraz specjalnych przelotek z uchwytami, które umożliwiają zaczepienie jej na słupkach i naciągnięcie. Co do ułożenia samy h słupków, to zaleca się, aby zachować między nimi odstęp wynoszący od dwóch do dwóch i pół metra. Można je wbijać bezpośrednio do ziemi, betonować lub montować na dopasowanych kotwach. Przeważnie do wykonania siatki ogrodzeniowej wystarczy praca dwójki osób.

W sprzedaży znajdziemy kilka rodzajów siatki ogrodzeniowej, z czego najczęściej są kupowane klasyczne do ogrodu, leśne lub hodowlane. Każda posiada określoną wytrzymałość i jest wykonana z nieco innych materiałów, dlatego też mają odmienne zastosowanie.